Regulation

Avanti staje się drugim krypto bankiem w USA

Firma Avanti otrzymała licencję bankową od Wyoming State Banking Board. Tym samym stała się drugim kryptowalutowym bankiem w Stanach Zjednoczonych […]

Data publikacji: 29 października 2020

bitbay

Firma Avanti otrzymała licencję bankową od Wyoming State Banking Board. Tym samym stała się drugim kryptowalutowym bankiem w Stanach Zjednoczonych zaraz po giełdzie Kraken.

Avanti Financial Group, założona przez byłego dyrektora zarządzającego Morgan Stanley, Caitlin Long, złożyła latem tego roku wniosek o statut banku.

Nowa licencja pozwala na świadczenie określonych usług bankowych, w tym przechowywanie cyfrowych aktywów. Avanti już w przyszłym roku planuje rozpocząć otwieranie komercyjnych rachunków.

„Będziemy dostarczać produkty i usługi, które nie istnieją dziś na rynku. Obecnie jedynym typem amerykańskiej instytucji finansowej, która może zapewnić ostateczne i równoczesne rozliczanie transakcji pomiędzy cyfrowymi aktywami a dolarem amerykańskim, jest instytucja depozytowa specjalnego przeznaczenia w Wyoming, taka jak Avanti, ponieważ jest to jedyny typ obecnie zatwierdzony do obsługi obu tych podmiotów prawnych”.

– powiedziała Long w komunikacie prasowym.

Bankowy stablecoin Avit

Pierwszym produktem, który ujrzy światło dzienne będzie stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim – Avit. Token ten zostanie wydany zarówno na blockchainie Ethereum, jak i sidechainie Bitcoina – Liquid.

Long pracowała na ten moment dosyć długo. Na początku 2019 roku, regulator w Wyoming przyjął kilka przyjaznych blockchainowi ustaw. Mają one uczynić ten zachodni stan rajem dla kryptowalutowych firm. Jako członek Wyoming Blockchain Task Force, Long odegrała ważną rolę w wprowadzaniu nowych przepisów.

Avanti jest konkurencją Kraken Financial, która otrzymała tą samą licencję już we wrześniu.

„Stan Wyoming zatwierdził wniosek giełdy kraken o utworzenie pierwszej na świecie Specjalnej Instytucji Depozytowej (SPDI), wstępnie nazwanej Kraken Financial. Kraken Financial jest pierwszą firmą cyfrowych finansów w historii Stanów Zjednoczonych, która otrzymała statut banku uznawany na mocy prawa federalnego i stanowego”.

Kraken twierdził wtedy, że będzie pierwszym regulowanym, amerykańskim bankiem, który będzie świadczył kompleksowe usługi w zakresie przyjmowania depozytów, przechowywania i powiernicze dla cyfrowych aktywów”. Oba banki planują rozpocząć działalność na początku 2021 roku.

 

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.