za
PayPal nawiązuje współpracę z australijską giełdą kryptowalut.

Australijska giełda kryptowalut nawiązuje współpracę z PayPal

Binance Launchpool

Jedna z australijskich giełd kryptowalutowych ogłosiła, że nawiązuje współpracę z PayPalem. Decyzja o nawiązaniu partnerstwa została podjęta z powodu coraz większych restrykcji i blokad, które nakładane są na kryptowaluty przez australijskie banki.

Użytkownicy giełdy Independent Reserve będą mogli zarówno zasilać konta walutą fiat za pomocą PayPala, jak i wypłacać swoje środki. Współpraca ta wyraźnie pokazuje, że PayPal zaczyna coraz więcej znaczyć w kryptowalutowej branży.

Wzrost restrykcji ze strony banków – giełda Independent Reserve łączy siły z gigantem branży płatniczej

Giełdy kryptowalutowe w Australii zaczynają mieć coraz więcej problemów. Jest to wynikiem działań sektora bankowego, który nakłada na kryptowaluty i giełdy nowe restrykcje. CEO Independent Reserve Adrian Przelozny zdecydował się przełamać impas i nawiązać współpracę z gigantem płatności internetowych, czyli PayPalem.

Dzięki temu użytkownicy giełdy będą mogli zarówno zasilać swoje konto na giełdzie walutami fiat, jak i wypłacać środki z giełdy za pomocą PayPala. Przelozny argumentuje swoją decyzję przezornym patrzeniem na branżę i zabezpieczeniem swojej giełdy kryptowalut przed ryzykiem. CEO Independent Reserve twierdzi, że w przyszłości zdecydowana większość banków może zdecydować się zamknąć dla branży kryptowalut.

Jednym z banków, który już teraz wprowadził duże ograniczenia, jest Commonwealth Bank. Jest on najbardziej rygorystyczny, gdyż nałożył miesięczny limit 10 000 USD ma wszystkie depozyty na giełdach kryptowalutowych. Kolejnym ograniczeniem jest np. blokada niektórych płatności „wysokiego ryzyka”.

PayPal w Australii.

PayPal zaczyna znaczyć coraz więcej na rynku kryptowalutowym

Zwiększająca się presja ze strony australijskich banków sprawiła, że PayPal jest dla giełd kryptowalutowych jedynym sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem. Fakt ten nie powinien dziwić, ponieważ PayPal coraz prężniej działa w tym sektorze. Dowodem tego jest wypuszczenie własnego stablecoina PayPayUSD (PYUSD).

Dyrektor zarządzający PayPal Australia Peter Cowan twierdzi, że integracja z Independent Reserve oraz Bitcoin.com.au, jest krokiem w stronę ułatwienia dostępu inwestorom do kryptowalut. Cowan zaznacz także nieuchronność digitalizacji pieniądza. Obecnie jest to nie kwestia tego, czy pieniądze staną się cyfrowe, tylko kiedy to nastąpi. Jest to ciekawe nawiązanie do coraz większej popularności CBDC wśród władz Australii.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 453,85 USD0,23%
Ethereum logo
EthereumETH
3520,68 USD0,52%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,54 USD1,38%
Solana logo
SolanaSOL
135,02 USD-0,20%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3520,30 USD0,44%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,29%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,60 USD6,44%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,29%