Atak na Binance skutkuje wzrostem sprzedaży portfeli sprzętowych

Bitcoin

Według Pascala Gauthiera, dyrektora generalnego Ledger, firmy produkującej portfele sprzętowe na kryptowaluty, niedawne włamanie na najważniejszą giełdę walut cyfrowych – […]

Według Pascala Gauthiera, dyrektora generalnego Ledger, firmy produkującej portfele sprzętowe na kryptowaluty, niedawne włamanie na najważniejszą giełdę walut cyfrowych – Binance – doprowadziło do wzrostu sprzedaży produktów jego firmy. Można wywnioskować, że ten wzrost sprzedaży wynika z lęku inwestorów o bezpieczeństwo ich funduszy.

Dyrektor generalny poinformował o zjawisku na niedawnej na konferencji Atomic Swap w Nowym Jorku.
Podczas dyskusji na temat przyszłości pieniędzy i znaczenia bezpieczeństwa w przestrzeni kryptowalut przyznał, że zaobserwował wzrost sprzedaży swoich produktów.

Gauthier powiedział dokładnie:

„Binance zostało zhakowane, a w dniu, w którym Binance zostało zhakowany, podwoiła się nasza sprzedaż”.

Atak na Binance

Binance, które niedawno zostało zhakowane, straciło około 40 milionów dolarów w BTC (skradziono ponad 7 000 BTC). Powody? Hakerzy podobno wykorzystali API giełdy, 2FA i obszary walidacji wypłat. Od tego czasu platforma dokonała „znaczących zmian” w tych obszarach.

Choć pokazało to słabość rynku kryptowalut, Gauthier na wspomnianym panelu dodał, że Ledger uważa, że ​​kryptowaluty są „wspaniałą technologią”. Jak każda nowinka technologiczna posiadają jednak słabe punkty, tym przypadku dot. one zabezpieczenia „kluczy prywatnych”. Wspomniał również, że zhakowanie Binance jest sygnałem, że branża jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju.

Dodał, że jest przekonany, że bezpieczeństwo rynku docelowo znacznie się poprawi, zaś sam jest „bardzo podekscytowany budowaniem warstwy bezpieczeństwa dla branży”.

Ledger

Producent portfela sprzętowego na kryptowaluty, Ledger, otrzymał początkiem tego roku od Samsunga 2,9 miliona dolarów na dalszy rozwój. Firma cały czas podkreśla, że dostarczanie tego typu urządzeń na rynek jest dla niej wielkim wyzwaniem.

Niedawno rozpoczęła też wysyłkę do klientów swoich najnowszych produktów – Nano X. Sprzęt, którego premiera była wcześniej zaplanowana na marzec, pojawia się na rynku z opóźnieniem z powodu problemów technologicznych. Ledger Nano X to portfel sprzętowy z obsługą Bluetooth, wyświetlaczem i bezpieczniejszym protokołem.

Jesteś zainteresowany zakupem bezpiecznego portfela sprzętowego Ledger Nano X?
Możesz zrobić to w oficjalnym sklepie producenta, pod adresem:
https://shop.ledger.com/products/ledger-nano-x?r=24d5cb56c791

Firma Binance szybko podniosła się po wcześniejszym ataku. Zwróciła też klientom utracone środki, ale we wtorek wezwano użytkowników do przeczytania i przestrzegania listy 14 środków bezpieczeństwa w celu ochrony coinów na giełdzie.

Tagi
Binance giełdy kryptowalut Ledger portfel bitcoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.