za
plustoken policja

Prokuratura ostrzega przed Aspen Holding

Binance Launchpool

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie ostrzega przed Aspen Holding. Osoby, które “zadeklarowały zamiar inwestowania swoich środków finansowych i podjęły działania inicjowane przez przedstawicieli podmiotu” są proszone o “poinformowanie o tym fakcie najbliższej jednostki policji lub prokuratury”. Ponadto o “zwrócenie się bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością”.

Aspen Holding pod lupą służb

Zgodnie z komunikatem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, służby nadzorują śledztwo “w sprawie oszustw przy dokonywaniu inwestycji finansowych, tj. zakupu kryptowaluty Bitcoin na platformach inwestycyjnych za pośrednictwem serwisu internetowego aspenholding.com”.

O co konkretnie chodzi? Więcej dowiadujemy się z komunikatu:

“Nabór osób zainteresowanych inwestycjami w kryptowaluty odbywał się za pośrednictwem informacji medialnych, zawierających link z adresem odsyłającym do strony Aspen Holding. Kontakt z każdym z pokrzywdzonych odbywał się telefonicznie z inicjatywy osób podających się jako doradcy klienta min. z numerów o początkowej kombinacji 48 71 716 (…). Po nawiązaniu kontaktu, dokonywano szeregu operacji finansowych, przy użyciu zagranicznych kantorów internetowych, platform inwestycyjnych. Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują, że ujawnione osoby pokrzywdzone utraciły wszystkie zainwestowane środki pieniężne.”

Wielomilionowe straty

O sprawie napisała też “Gazeta Wyborcza”.

– Straty przekraczają kilka milionów złotych, zaś jednostkowo wahają się one od 1 tys. do ponad 700 tys. złotych. Pokrzywdzeni pochodzą z całego kraju – przekazała na łamach wyborczej.pl podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wiadomo, że w ramach promocji projektu używano sfabrykowanych wywiadów z celebrytami.

– To były najczęściej wywiady, w których osoby publiczne miały zachęcać do inwestycji m.in. w kryptowaluty za pośrednictwem podmiotu Aspen Holding. Artykuły te za każdym razem były sfingowane. Linki do nich podstawiane były m.in. na popularnych portalach społecznościowych – powiedziała podinsp. Tabasz-Rygiel.

Do tego stosowano różne manipulacje i sztuczki.

Oszuści, aby wywrzeć presję na kupujących, wprowadzili w artykułach zegar odliczający czas do podjęcia decyzji, argumentując to ograniczoną liczbą miejsc do rejestracji. W celu rejestracji niezbędne było podanie danych osobowych, numeru telefonu oraz adresu e-mail. W niedługim czasie „konsultant” oddzwaniał na podany numer do osoby zainteresowanej inwestycją. W rozmowie zapewniał o legalnej działalności podmiotu Aspen Holding oraz możliwości uzyskania szybkiego zysku inwestycyjnego. Do podjęcia współpracy niezbędne było wpłacanie wpisowego w wysokości 250 dolarów, które umożliwiało założenie indywidualnego konta inwestycyjnego – dodała przedstawicielka policji.

aspen holding[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności