Arnold Schwarzenegger: nie rozumiem Bitcoina

2021-05-10 Bitcoin Wiadomości

Były gubernator Kalifornii i gwiazda kina, Arnold Schwarzenegger, potwierdził, że nie inwestuje w Bitcoina, ani w żadne inne kryptowaluty. Mówi, […]

Były gubernator Kalifornii i gwiazda kina, Arnold Schwarzenegger, potwierdził, że nie inwestuje w Bitcoina, ani w żadne inne kryptowaluty. Mówi, że jest „jak Warren Buffett” w tej kwestii, że nie inwestuje w rzeczy, których nie rozumie. Dyrektor generalny Berkshire Hathaway uważa jednak też, że ​​BTC to „trutka na szczury do kwadratu”.

Arnold Schwarzenegger: nie inwestuję w BTC

Gwiazda „Terminatora”, Arnold Schwarzenegger, opowiedział o Bitcoinie w wywiadzie dla New York Timesa, opublikowanym w czwartek. Odnośnie kryptowaluty były gubernator Kalifornii powiedział:

Nie, nie inwestuję w nie [tj. Bitcoiny]. Jestem jak Warren Buffett. Nie inwestuję w rzeczy, których nie rozumiem.

Dyrektor generalny Berkshire Hathaway od dawna jest zaś krytykiem Bitcoina. W 2018 r. nazwał cyfrową walutę „trutką na szczury do kwadratu”, a jego partner biznesowy, Charlie Munger, określił niedawno kryptowalutę mianem „bzdury”.

– Nie podoba mi się waluta, która jest tak przydatna dla porywaczy, szantażystów i tak dalej. Nie lubię też po prostu przekazać kilku dodatkowych miliardów dolarów komuś, kto właśnie wymyślił nowy produkt finansowy z powietrza. Myślę, że powinienem powiedzieć skromnie, że uważam, że cały ten cholerny rozwój jest obrzydliwy i sprzeczny z interesami cywilizacji. I zostawię krytykę innym – powiedział Munger.

Schwarzenegger na przestrzeni lat kilkakrotnie zwracał się o poradę do Buffetta. Kiedy w 2003 r. walczył o stanowisko gubernatora Kalifornii, Buffett został jego doradcą finansowym i ekonomicznym.

Arnold Schwarzenegger

Gwiazda Hollywood opisała wcześniej Buffetta jako „największego inwestora wszechczasów, mojego mentora i mojego bohatera”, dodając, że „Warren ma zdroworozsądkowe podejście do kwestii biznesowych. To jest ten sam sposób, w jaki chcę podchodzić do rządzenia. Warren zawsze mówi, jak to jest ”. Buffett był także jednym z doradców Schwarzeneggera, kiedy prowadził „The New Celebrity Apprentice” w 2016 roku.

Munger znów atakuje BTC

Na początku tego miesiąca Buffett i Munger skomentowali sytuację rynkową BTC na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway. Podczas gdy Buffett unikał bezpośredniego atakowania kryptowaluty, ponieważ nie chciał denerwować inwestorów, którzy długo zajmują się Bitcoinami, Munger powiedział wprost:

Nienawidzę Bitcoinów.

Tagi
Arnold Schwarzenegger bitcoin btc kryptowaluty Warren Buffet

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.