za
ari10 challenger

Nowa współpraca Ari10: partnerstwo z Challenger Project

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Ari10 nawiązało współpracę z Challenger Project. Cel? Jeszcze mocniej wejść na rynek web3. Challenger Project to bowiem platforma dla użytkowników najpopularniejszych gier wideo na świecie, która umożliwia organizację amatorskich zawodów e-sportowych.

Kilka słów o Challenger Project

Challenger Project to platforma e-sportowa dla graczy popularnych gier wideo, takich jak League of Legends, Valorant czy PUBG. Oferuje np. wyzwania zabezpieczone sztuczną inteligencją, takie jak “the best average distance of headshots” czy „the best healing per minute on support”. O jakości świadczonych przez nią usług niech świadczy to, że w 2022 roku została uznana przez ESI London za trzeci najlepszy startup e-sportowy na świecie. W roku kolejnym dołączyła natomiast do programu Google Cloud for Startups. Otrzymała również dotację na projekt badawczo-rozwojowy współfinansowany przez Unię Europejską.

Model biznesowy Challenger Project przypomina to, co znamy z rynku blockchaina. Opiera się na sprzedaży graczom ticketów poprzez natywny token CHLL. Wszystko w celu wzięcia udziału w wyzwaniach (challengach).

Założeniem projektu jest to, że amatorzy (tzw. gracze domowi) nie mają możliwości, żeby grać w określonych godzinach, ponieważ są w szkole, pracy lub śpią. Dlatego dostęp do rozgrywki na Project Challenger ma być łatwy dla każdego. Ponadto nie od dziś wiadomo, że zazwyczaj na innych platformach tylko najlepsi gracze mogą brać udział w turniejach. Na platformie Challenger Project będzie inaczej, ponieważ wystarczy być dobrym w jednej czynności, np. leczeniu, strzelaniu snajperskim, osłanianiu drużyny itp. Typ wyzwania jest oczywiście zależny od gry

– tłumaczy idee stojące za Challenger Project Ari1o.

ari 10 challenger

Ari10 łączy siły z Challenger Project

Dlaczego jednak Ari10 nawiązało współpracę z Challenger Project? Firma, która stoi m.in. za kantorem Ari10 Exchange, sama tłumaczy, że jej misją na rynku kryptowalut jest wspieranie początkujących, małych i dużych inwestorów. Widać tu zbieżność z tym, co robi Challenger Project. Z tą różnicą, że ten działa w branży gamingu – umożliwia osobom zaangażowanym w amatorskie e-sporty rywalizację w grach wideo.

Challenger Project chce też rozwijać swoją platformę w oparciu o możliwości, jakie daje blockchain. Na tym polu kluczową rolę odegra utility token CHLL. Wykorzystanie technologii blockchain zapewnia pełną przejrzystość przepływu tokenów/pieniędzy.

Ari10 wesprze projekt technologicznie w procesie dystrybucji tokenów i ich wymiany na platformie.

Świat gamingu rozwija się bardzo szybko, więc taka współpraca może okazać się owocna na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony partnerstwo firmy ze świata gier wideo z Ari10 pozwala pokazać inwestorom kryptowalutowym, że gaming oferuje możliwości zarabiania pieniędzy, natomiast z drugiej może przyciągnąć nowe rzesze ludzi – graczy do świata krypto (zwiększenie adopcji)

– dodaje Ari10.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności