za

Aphex Twin wydał własny token NFT

Binance Launchpool

Moda na NFT trwa. Znany muzyk ze sceny elektronicznej, Aphex Twin, zaskoczył swoich fanów. W sobotni wieczór wydał własne NFT. Token pojawił się na specjalnej platformie, na której prowadzone są aukcje dzieł poszczególnych artystów.

Aphex Twin wkracza na rynek NFT

Aphex Twin (właśc. Richard David James) to brytyjski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny. Uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych twórców na scenie współczesnej muzyki elektronicznej.

Teraz artysta postanowił pójść śladem rockmenów z Kings of Leon i także wyemitował swoje tokeny. Dzieło „/ afx \ / weirdcore \ <blockscanner>” jest animowanym motywem jego twarzy. Jest dostępne pod tym linkiem. W momencie pisania tego tekstu zebrał za nie ponad 50 ETH.

 

Muzyk przekazał swoim fanom, że planuje zrównoważyć ślad ekologiczny NFT:

Wydamy część pieniędzy [zarobionych na sprzedaży tokenów] na sadzenie drzew i przekażemy darowizny na projekty permakultury.

Aphex TwinNFT – nowa epoka sprzedaży dzieł sztuki

NFT to niewymienialne tokeny oparte na łańcuchu bloków, które reprezentują prawa własności do danego przedmiotu kolekcjonerskiego. W praktyce tego typu rozwiązania są używane do tokenizowania wielu elementów – od cyfrowych kart z wizerunkami sportowców po utwory muzyczne i innego typu dzieła sztuki.

W zeszłym tygodniu token NFT artysty Beeple’a został sprzedany za 60 milionów USD na specjalnej aukcji w Christie’s.

Premierę swojej nowej płyty “When You See Yourself” uatrakcyjnili też muzycy rockowej formacji Kings of Leon z Tennessee. Ogłosili, że jednym z dostępnych formatów najnowszego albumu będą właśnie tokeny NFT. Seria cyfrowych produktów została nazwana „NFT Yourself”.

Zespół wyemitował łącznie aż trzy rodzaje tokenów. Pierwszy typ to specjalne, cyfrowe wydanie nowego albumu; drugi oferuje przywileje związane z występami grupy na żywo (chodzi o dostęp do miejsc blisko sceny); trzeci dotyczy ekskluzywnych dzieł audiowizualnych, które wypuści zespół. Inteligentne kontrakty powiązane z tokenami zostały opracowane przez YellowHeart, firmę, która chce wykorzystać technologię blockchain do przywrócenia wartości muzyce i lepszych relacji artystów z ich fanami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 469,41 USD-1,21%
Ethereum logo
EthereumETH
3905,91 USD3,10%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,52 USD-0,03%
Solana logo
SolanaSOL
164,85 USD-0,04%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3905,08 USD3,12%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,11%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,47%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,04%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,40 USD1,05%