apecoin

ApeCoin stał się najpopularniejszym tokenem wśród wielorybów Ethereum

Bored Ape Yacht Club (BAYC) to prawdopodobnie najpopularniejsza kolekcja NFT. Każdy, kto kupił ją po cenie minimalnej niecały rok temu, zyskał co najmniej 145 000%. Sytuacja zaczyna wyglądać podobnie w przypadku jej nowego tokena – ApeCoina.

ApeCoin (APE) jest w ostatnim czasie najczęściej używanym tokenem wśród wielorybów Ethereum. W ciągu zaledwie 6 dni od wprowadzenia na największe giełdy kryptowalut, posiada go już ponad 36 500 portfeli.

apecoin

Dlaczego ApeCoin odniósł taki sukces?

APE Coin jest natywną kryptowalutą ekosystemu BAYC. Od momentu jej debiutu, każdy członek BAYC otrzymał 10 094 APE (128 000 USD) w zamian za każdy posiadany NFT z kolekcji. Osoby przechowujące w swoich portfelach Mutant Ape (MAYC) otrzymały 2042 APE (26 068 USD). Oznacza to, że twórcy nagrodzili lojalność kupujących, oddając im 62% całkowitej podaży tokenów APE.

Z drugiej strony, Yuga Labs, spółka macierzysta BAYC, zatrzyma 16% całkowitej podaży. Środki te przeznaczy na rozwój nowych produktów i narzędzi. Wśród nich jest m.in. gra “Otherside”, która ma zostać uruchomiona do końca 2022 roku.

Co więcej, dzięki rozgłosowi w mediach społecznościowych, Yuga Labs uzyskała prawa do dwóch najbardziej kultowych kolekcji NFT – CryptoPunks i Meebits.

BAYC i jego debiut w branży gamingu

Kolejnym czynnikiem decydującym o sukcesie BAYC była bez wątpienia strategia marketingowa, którą zastosowała firma Yuga Labs. Przekształciła ona bowiem swoją natywną kryptowalutę w token używany przez szereg kryptowalutowych gier do transakcji NFT.

Na przykład Animoca Brands, firma programistyczna zajmująca się tworzeniem i dystrybucją gier free-to-play, ogłosiła przyjęcie ApeCoina w tajnym projekcie rozwijanym wraz z BAYC. Dzień po ogłoszeniu tego faktu Yuga Labs opublikowała filmik, na którym widać, jak główny bohater firmy pije napój, który teleportuje go do innego świata. Występują w nim CryptoPunki i inne postacie NFT.

nWayPlay, to kolejny producent gier, który ogłosił współpracę z BAYC. Gra ta będzie wykorzystywała token APE i oferowała użytkownikom funkcje play to earn (P2E). Choć nie jest ona jeszcze dostępna, jakość grafiki sugeruje, że będzie to porządna pozycja.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ape apecoin bayc Ethereum wieloryby

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.