Ankieta: 70% wydaje swoje kryptowaluty na towary i usługi

2020-10-04 Kryptowaluty

Pomimo licznych raportów wskazujących na to, że liczba HODLerów Bitcoina rośnie, niedawne badanie wykazało coś wręcz przeciwnego. Około 70% respondentów […]

Pomimo licznych raportów wskazujących na to, że liczba HODLerów Bitcoina rośnie, niedawne badanie wykazało coś wręcz przeciwnego. Około 70% respondentów posiadających cyfrowe aktywa, odpowiedziało, że wykorzystali je do dokonywania zakupów, takich jak żywność, odzież, a nawet edukacja.

Użytkownicy kryptowalut faktycznie je wydają

Firma BlockCard, we współpracy z Bitcoin Market Journal przeprowadzili ankietę, w której udział wzięło ponad 35 000 krypto inwestorów. Celem sondażu było zbadanie czy wydają oni swoje cyfrowe aktywa. Jednym z pytań było to, czy wydali oni jakiekolwiek kryptowaluty w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, na jakie produkty i czy planują zrobić to samo w przyszłym roku

Wyniki badań były dość jednoznaczne. Ponad 70% wszystkich respondentów stwierdziło, że w ciągu ostatniego roku wykorzystało kryptowaluty do zakupu różnych towarów. Co więcej, kategorie wydatków były bardzo różnorodne.

Prawie 11% ankietowanych wydało krypto na jedzenie, 8,4% na odzież i ubrania, 12,6% na rozrywkę, a 8,4% na edukację. Co ciekawe, ponad 5% badanych wykorzystywało kryptowaluty do płacenia czynszu.

Jednak odpowiedź, na którą oddano najwięcej głosów (77,31%) wskazywała, że ankietowani po prostu kupili więcej tokenów.

Ile wydają ankietowani?

W raporcie napisano o diametralnych zmianach w branży cyfrowych aktywów. Wg. BlockCard przeszła ona od wczesnych dni, kiedy to użytkownicy mieli wybór pomiędzy „doładowywaniem konta lub wydawaniem BTC w małych sklepach internetowych”, do dziś, kiedy to ludzie wydają kryptowaluty płacąc za „szeroką gamę produktów i usług”.

Około 59% respondentów zadeklarowało, że wydało od 100 do 10 000 dolarów w ciągu ostatniego roku, podczas gdy tylko 12,22% kupiło towary o wartości ponad 10 000 dolarów.

Większość osób stwierdziła, że nadal będzie regularnie wydawać cyfrowe pieniądze (76,5%). 14% stwierdziło, że wolą HODLować, a pozostałe 9,5% było niepewne. Powoływali się oni na problemy, takie jak niewystarczająca liczba sklepów przyjmujących płatności w krypto.

„Podczas gdy wielu liderów myśli głosi, że HODLing jest jedynym sposobem na interakcję z Bitcoinami, dane sugerują, że posiadacze cyfrowej waluty faktycznie używają swoich „magicznych internetowych pieniędzy” jako pieniędzy”.

– skomentował Ian Kane z BlockCard.

Tagi
ankieta badanie bitcoin BlockCard btc kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.