za
Benjamin Blunts

Analiza techniczna kursu Bitcoina + ETH, BHC, LTC i XRP

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Jak co wtorek mamy dla Was kolejną ekspercką analizę techniczną kryptowalut przygotowaną przez Wykresława z Coinquista Labs. Co czeka kurs Bitcoina, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin oraz XRP w najbliższym czasie? Poniżej znajdziesz analizę kursu BTC, zaś na oficjalnym blogu Coinquisty możesz zapoznać się z analizą pozostałych cyfrowych aktywów: ETH, BCH, LTC i XRP.

LINK do analizy pozostałych cyfrowych monet: https://blog.coinquista.com/analiza-techniczna-kryptowalut-4-sierpnia-2020/

Czy to chwilowe zwycięstwo byków, czy przed nami długi rajd?

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy że wskutek trwających od drugiej połowy lipca, niezwykle dynamicznych wzrostów, cena BTC pokonała linię tendencji spadkowej oraz horyzontalny opór w wysokości 10 400 USD, o którym pisałem już wielokrotnie. Aprecjacja Bitcoina zatrzymała się dopiero w okolicy 12 000 USD. To właśnie tam bowiem, w minioną niedzielę pojawiła się silna reakcja podażowa.

Mimo, że w ciągu zaledwie niespełna 25 minut cna BTC osunęła się wówczas o niemal 13 proc., to na uwagę zasługuje fakt, iż rynek w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 10 400 USD. Fakt ten sprawia, że w średnim i dłuższym horyzoncie czasowym spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji Bitcoina.

Biorąc jednak pod uwagę istnienie zasady zmiany biegunów, mówiącej o tym, że każdy istotny poziom, który do tej pory testowany był od dołu (jako opór), po pokonaniu przetestowany powinien zostać od góry (jako wsparcie), nie można wykluczyć pogłębienia na tym rynku w najbliższym czasie korekty spadkowej. Gdyby tak się stało, cena BTC mogłaby osunąć się nawet do 10 400 USD. Spadki te nie oznaczałyby jednak zmiany nastawienia rynku, które w dalszym ciągu pozostaje pro-wzrostowe.

Z perspektywy obecnego trendu średnioterminowego, przy okazji kolejnego impulsu wzrostowego, cena BTC mogłaby natomiast wzrosnąć nawet do 13 000 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, istotny poziom oporu. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet powyżej 17 000 USD.

LINK do analizy pozostałych cyfrowych monet: https://blog.coinquista.com/analiza-techniczna-kryptowalut-4-sierpnia-2020/

Przypominamy, że na giełdzie kryptowlaut Coinquista przez 90 dni od rejestracji wszyscy użytkownicy mogą tradować bez prowizji! Jak zarejestrować się na giełdzie, dowiesz się z tego artykułu: Coinquista Rejestracja.

O Wykresławie:
Imię jego pochodzi od słów: Wykres- (od “wykresów giełdowych”), oraz -sław (od “sława”), czyli ten, który sławi wykresy giełdowe. Od zarań dziejów obdarowuje traderów eksperckimi analizami kursów akcji spółek, walut fiducjarnych oraz kryptowalut. Traderzy z czterech stron świata przychodzą do niego po rady najwyższej wagi: Kupować? Sprzedawać? Czy hodlować? Nie było to proste, ale zespołowi Coinquista Labs, jakoś udało się go przekonać do dzielenia się swoimi profesjonalnymi analizami z czytelnikami Bitcoin.pl. Niechaj jego wykresy mają Was w swojej opiece!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności