fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Analiza techniczna

Analiza techniczna kursu Bitcoina + ETH, BHC, LTC i XRP

Reading Time: 2 minutes Jak co wtorek mamy dla Was kolejną ekspercką analizę techniczną kryptowalut przygotowaną przez Wykresława z Coinquista Labs. Co czeka kurs Bitcoina, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin […]

Reading Time: 2 minutes

Jak co wtorek mamy dla Was kolejną ekspercką analizę techniczną kryptowalut przygotowaną przez Wykresława z Coinquista Labs. Co czeka kurs Bitcoina, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin oraz XRP w najbliższym czasie? Poniżej znajdziesz analizę kursu BTC, zaś na oficjalnym blogu Coinquisty możesz zapoznać się z analizą pozostałych cyfrowych aktywów: ETH, BCH, LTC i XRP.

LINK do analizy pozostałych cyfrowych monet: https://blog.coinquista.com/analiza-techniczna-kryptowalut-07-07-2020/

Bitcoin w końcu wybiera się na północ?

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy że rynek porusza się od pewnego czasu w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta równoramiennego. Dzięki odrzuceniu linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem tej formacji, cena BTC wzrosła w ostatnim czasie aż do linii tendencji spadkowej będącej jej górnym ograniczeniem.

To właśnie w okolicy tego oporu, dziś o poranku pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków. Ich zasięg nie musi być jednak zbyt duży. Biorąc pod uwagę coraz większe zwężenie formacji trójkąta, odległość między jego górnym i dolnym ograniczeniem z każdą kolejną świecą staje się coraz mniejsza.

Należy przy tym pamiętać, że o ile formacje trójkątów są jednymi z bardziej popularnych, przez co na wykresach jesteśmy w stanie wyznaczać je stosunkowo regularnie, to jednak nie są to formacje kierunkowe. Mówią w prost, samo powstanie trójkąta nie determinuje kierunku późniejszego ruchu. Dopiero kierunek wybicia z formacji (górą bądź dołem) zwiększa prawdopodobieństwo na większe wzrosty (w przypadku wybicia górą) lub spadki (w przypadku wybicia dołem).

Gdyby obecnie testowany opór został pokonany, wówczas cena BTC mogłaby wzrosnąć w okolice 9700 USD, 10000 USD, bądź nawet 10400 USD. Jeżeli jednak rynek wybije z obecnego trójkąta dołem, wówczas cena BTC mogłaby osunąć się do 8500 USD.

LINK do analizy pozostałych cyfrowych monet: https://blog.coinquista.com/analiza-techniczna-kryptowalut-07-07-2020/

Przypominamy, że na giełdzie kryptowlaut Coinquista przez 90 dni od rejestracji wszyscy użytkownicy mogą tradować bez prowizji! Jak zarejestrować się na giełdzie, dowiesz się z tego artykułu: Coinquista Rejestracja.

O Wykresławie:
Imię jego pochodzi od słów: Wykres- (od “wykresów giełdowych”), oraz -sław (od “sława”), czyli ten, który sławi wykresy giełdowe. Od zarań dziejów obdarowuje traderów eksperckimi analizami kursów akcji spółek, walut fiducjarnych oraz kryptowalut. Traderzy z czterech stron świata przychodzą do niego po rady najwyższej wagi: Kupować? Sprzedawać? Czy hodlować? Nie było to proste, ale zespołowi Coinquista Labs, jakoś udało się go przekonać do dzielenia się swoimi profesjonalnymi analizami z czytelnikami Bitcoin.pl. Niechaj jego wykresy mają Was w swojej opiece!

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.