za
inwestorzy

Analiza techniczna kursów kryptowalut: BTC, ETH, LTC, XRP, LSK

1,5% dla maluszka

Dzięki zespołowi Coinquista Labs mamy dla Was kolejną ekspercką analizę kryptowalut. Co czeka kurs BitcoinaEthereum, Litecoina, XRP oraz Lisk w najbliższym czasie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Bitcoin i Zasada Zmiany Biegunów

Bitcoin rozpoczął 2020 roku niezwykle imponującymi wzrostami. Licząc od styczniowego minimum do poniedziałkowych szczytów, jego cena wzrosła bowiem o niemal 49%. Warto zwrócić przy tym uwagę, że cała ta aprecjacja przebiegała w sposób niezwykle techniczny. 

Już w pierwszej połowie stycznie cena BTC pokonała linię tendencji spadkowej będącą górnym ograniczeniem trwającej od połowy ubiegłego roku formacji klina zniżkującego oraz horyzontalny opór w wysokości 7800 USD. Wzrosty te dotarły w okolice kolejnego, technicznego oporu w rejonie 8250 USD, gdzie pojawiła się większa reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych dni obserwowaliśmy korektę spadkową, w wyniku której doszło do klasycznego re-testu wcześniej pokonanego oporu (teraz wsparcia) , tj. 7800 USD.

Odrzucenie tego oporu otworzyło drogę do ponownych wzrostów, w wyniku których notowania najstarszej z walut wirtualnych pokonały opór w wysokości 8250 USD i dotarły do kolejnej technicznej strefy tj. 9050 USD. Tam pojawiła się większa reakcja podażowa i w kolejnych dniach ponownie obserwowaliśmy korektę spadkową. Jej zasięgiem okazał się oczywiście ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie), tj. 8250 USD.

Tam też po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa, dzięki której w kolejnych dniach cena BTC przekroczyła 9050 USD i dotarła do oporu w wysokości 9550 USD. Pojawienie się ponownej reakcji podażowej zapoczątkowało korektę, wskutek której rynek znów przetestował od góry (jako wsparcie) ostatnio pokonany opór, tj. 9050 USD. 

W wyniku trwających od 5 lutego br. wzrostów notowania Bitcoina pokonały opór w wysokości 9550 USD. Mimo, że cena BTC nie dotarła do technicznego oporu w wysokości 11 tys. USD, to od początku tygodnia obserwujemy spadki. Biorąc pod uwagę dotychczasową zależność dojść można do wniosku, że realnym zasięgiem dla dalszej deprecjacji może okazać się ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie), tj. 9550 USD. Biorąc pod uwagę, iż poziom ten zbiega się z mierzeniem 61,8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że już tam pojawi się większa reakcja popytowa, która być może zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy.

Ethereum testuje techniczny opór! Cena ETH może spaść do 195 USD

Cena Ethereum wzrosła od początku roku o ponad 78%, powiększając tym samym trwającą od drugiej połowy grudnia aprecjację do ponad 97%. Wskutek tej tendencji kurs

ETH pokonał techniczne opory znajdujące się kolejno w okolicy 135 USD, 160 USD, 175 USD

oraz 195 USD i dotarł do 230 USD, gdzie już w poniedziałek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko poziom ten zostanie odrzucony, cena ETH mogłaby w najbliższym czasie osunąć się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 195 USD. Biorąc jednak pod uwagę, iż wsparcie to zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że już tam pojawi się większa reakcja popytowa, która być może zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy.

Gdyby wskutek późniejszej aprecjacji doszło do trwałego pokonania bariery 230 USD, cena ETH mogłaby docelowo wzrosnąć w okolice 275 USD, bądź nawet 360 USD.

XRP osunie się o 16%?

Spoglądając na notowania XRP zauważymy, że tylko od 24 stycznia do 9 lutego br. jego cena wzrosła aż o 35,52%, powiększając tym samym trwającą od połowy grudnia aprecjację do ponad 66%. Warto zwrócić uwagę, iż w wyniku ostatniego impulsu rynek pokonał lokalny opór w wysokości 0.2450 USD i dotarł aż w okolice 0.29 USD, gdzie znajduje się linia tendencji spadkowej będąca górnym ograniczeniem trwającego od dłuższego czasu kanału spadkowego. 

Tam też już pod koniec minionego tygodnia pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższych dniach spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której najbliższym, możliwym zasięgiem wydaje się ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie), tj. 0.2450 USD. Biorąc jednak pod uwagę, iż poziom ten zbiega się z mierzeniem 61,8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że już tam pojawi się większa reakcja popytowa, która być może zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy.

Litecoin zmierza w kierunku 64 USD. To tylko korekta?

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że jego cena wzrosła od początku roku o niemal 91%. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, iż cena LTC pokonała techniczne opory w wysokości 43,50 USD, 52 USD oraz strefę między 63.50 a 64.20 USD i dotarła aż do 78 USD, gdzie z początkiem tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie w najbliższych dniach kontynuowana, kurs lTC mógłby osunąć się nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 63.50 – 64.20 USD. Warto zwrócić przy tym jednak uwagę, że pierwsza reakcja popytowa mogłaby pojawić się znacznie szybciej, gdyż już na wysokości 72 dolarów.

Re-test i trwałe odrzucenie którejkolwiek z tych stref mogłoby jednak otworzyć drogę do ponownej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 78 USD, bądź nawet 102 USD.

kurs litecoin ltc

Lisk odrzuca techniczny opór

Notowania Liska bez wątpienia są jednymi z najciekawszych. Tylko od początku roku jego cena wzrosła bowiem o niemal 180% powiększając tym samym trwającą od połowy grudnia 2019 r. aprecjację do ponad… 525%.

Wzrosty te sprawiły, że rynek pokonał horyzontalne opory w wysokości 1.03-1.0720 USD oraz 1.6250 USD i dotarł aż powyżej 2.80 USD, gdzie w poniedziałek pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa tworząca pro-spadkową świecę pin-bar sygnalizującą potencjalne równoczesne odrzucenie technicznych oporów w wysokości 2.25 USD oraz 2.59 USD.

Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 1.6250 USD. Biorąc jednak pod uwagę, iż poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że już tam pojawi się większa reakcja popytowa, która być może zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy.

Analiza przygotowana dzięki zespołowi Coinquista Labs.

Przypominamy, że na giełdzie kryptowlaut Coinquista od lutego 2020, przez najbliższe 90 dni wszyscy użytkownicy mogą tradować bez prowizji! Jak zarejestrować się na giełdzie, dowiesz się z tego artykułu: Coinquista Rejestracja.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności