za
Boerse Stuttgart

Analiza techniczna kryptowalut: BTC, ETH, BCH, LTC i DASH

Binance Launchpool

Dzięki zespołowi Coinquista Labs mamy dla Was kolejną ekspercką analizę kryptowalut. Co czeka kurs Bitcoina, Ethereum, Bitcoin Cash, Dash oraz Litecoina w najbliższym czasie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Bitcoin testuje istotny opór! Cena BTC może spaść do 9050 USD

Bitcoin rozpoczął 2020 rok niezwykle imponującymi wzrostami. Tylko na przestrzeni stycznia br. cena BTC wzrosła bowiem o 2167 USD, co stanowiło 30,26% na plus. Warto zwrócić uwagę, że był to największy miesięczny wzrost od maja 2019 r. kiedy to cena BTC wzrastała o 62,22% i najlepszy styczniowy rezultat od 2013 roku, kiedy cena BTC rosła w styczniu o 54,53%.

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że wskutek styczniowej aprecjacji rynek pokonując linię tendencji spadkowej wybił górą z trwającej od połowy ubiegłego roku formacji klina zniżkującego. Równocześnie pokonany został także opór w wysokości 7800 USD, a w kolejnych dniach kolejne techniczne strefy odpowiednio w rejonie 8250 USD i 9050 USD. 

Od kilku dni cena BTC oscyluje w okolicy technicznej strefy między 9400-9550 USD. Z czysto technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnymi zasięgami wydają się kolejno okolice 11, 12 oraz 13 tys. USD.

Nim do tego jednak dojdzie, kurs najstarszej z walut wirtualnych mógłby osunąć się najpierw w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 9050 USD. Biorąc pod uwagę, iż poziom ten zbiega się z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że już tam pojawi się większa reakcja popytowa, która być może zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/f2RPGJNG/

Ethereum testuje techniczny opór! Cena ETH może spaść do 175 USD

Cena Ethereum wzrosła od początku roku o ponad 51%. Wskutek tak znacznej aprecjacji kurs ETH pokonał techniczne opory znajdujące się kolejno w okolicy 135 USD, 160 USD oraz 175 USD i dotarł aż do 195 USD, gdzie już w poniedziałek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko poziom ten zostanie odrzucony, cena ETH mogłaby w najbliższym czasie osunąć się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 175 USD. Biorąc jednak pod uwagę, iż wsparcie to zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że już tam pojawi się większa reakcja popytowa, która być może zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy.

Gdyby wskutek późniejszej aprecjacji doszło do trwałego pokonania bariery 195 USD, cena ETH mogłaby docelowo wzrosnąć w okolice 230 USD, bądź nawet 275 USD.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/GwIyDzlc/

Bitcoin Cash re-testuje ostatnio pokonany opór! Cena BCH wzrośnie do 482 USD?

Licząc od styczniowego minimum do maksimum zauważymy, że cena BCH zanotowała w styczniu maksymalny wzrost o ponad 110%. Wskutek tak znacznej aprecjacji, kurs Bitcoin Casha pokonał linię tendencji spadkowej będącą równocześnie górnym ograniczeniem formacji klina zniżkującego. W kolejnych dniach rynek pokonał również horyzontalne opory w wysokości 275 USD, 306 USD oraz 370 USD. To właśnie ten ostatni poziom testujemy od kilku dni jako wsparcie. Gdyby tylko strefa ta została trwale odrzucona, cena BCH mogłaby wrócić do wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 482 USD.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/CgVvny2A/

Litecoin zmierza w kierunku 64 USD. To tylko korekta?

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że jego cena wzrosła od początku roku o ponad 78%. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, iż cena LTC pokonała techniczne opory w wysokości 43,50 USD, 52 USD oraz strefę między 63.50 a 64.10 USD. Mimo, że dalsze wzrosty nie dotarły w okolice żadnego istotnego poziomu, to jednak od trzech dni obserwujemy spokojne spadki. Jeżeli tylko tendencja ta okaże się korektą, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pogłębienia tej deprecjacji nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 63.50 – 64.10 USD. Re-test i trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby jednak otworzyć drogę do ponownej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 78 USD, bądź nawet 105 – 110 USD.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/N7phQQw4/

Dash pomiędzy wsparciem a oporem

Notowania Dasha wzrosły w pierwszej połowie stycznia 2020 roku o niemal 280%. Tak dynamiczna aprecjacja przyczyniła się do pokonania technicznych oporów w okolicy 57 USD, 75 USD oraz 100 USD. Finalnie cena Dasha zatrzymała się w rejonie 137 USD, gdzie w drugiej połowie stycznia br. pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu rynek ten porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji) między ostatnio pokonanym oporem (teraz wsparciem), tj. 100 USD a wspomnianymi 137 USD. 

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty. Oznacza to, że statystycznie częściej rynek wybija z trendu bocznego w kierunku zgodnym z wcześniejszym impulsem. Oznacza to, iż statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, że obecny układ jest formą korekty, po zakończeniu której cena Dasha wróci do wzrostów. Gdyby notowania przekroczyły barierę 137 USD, wówczas oczekiwać moglibyśmy dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 178 USD, bądx nawet 210 USD.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/ZeJ8CzOD/

Analiza przygotowana dzięki zespołowi Coinquista Labs. Jednocześnie przypominamy, że na giełdzie kryptowlaut Coinquista od lutego 2020, przez najbliższe 90 dni wszyscy użytkownicy mogą tradować bez prowizji! Jak zarejestrować się na giełdzie, dowiesz się z tego artykułu: Coinquista Rejestracja.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności