Bitcoin

Analitycy JP Morgan krytykują Bitcoina

Analitycy z amerykańskiego banku inwestycyjnego JP Morgan Chase wydali kolejne sceptyczne oświadczenie na temat Bitcoina (BTC). Jak twierdzą, obecna cena [...]

Data publikacji: 20 lutego 2021

bitbay

Analitycy z amerykańskiego banku inwestycyjnego JP Morgan Chase wydali kolejne sceptyczne oświadczenie na temat Bitcoina (BTC). Jak twierdzą, obecna cena kryptowaluty jest znacznie wyższa niż realna wartość.

Analitycy krytycznie wypowiadają się o BTC

W notce adresowanej do inwestorów JP Morgana analitycy argumentowali, że kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są tylko „ekonomicznym pokazem strony” i zarazem najgorszym zabezpieczeniem przed ewentualnym spadkiem cen akcji.

Stwierdzili też, że przyjęcie Bitcoina do głównego nurtu zwiększa jego korelację z aktywami cyklicznymi, co czyni go mniej atrakcyjnym aktywem do dywersyfikacji portfela.

Aktywa kryptowalutowe nadal są najgorszym zabezpieczeniem przed dużymi spadkami na rynku akcji, z wątpliwymi korzyściami dot. dywersyfikacji (…)

– stwierdzili.

Wcześniejsza analiza

Z kolei w styczniu 2021 r. stratedzy JP Morgana, John Normand i Federico Manicardi, argumentowali, że Bitcoin staje się aktywem cyklicznym. Pojęcie to odnosi się do takich aktywów, które podążają za trendem w zależności od określonego cyklu koniunkturalnego.

Warto jednak zauważyć, że kwestia tego, czy Bitcoin jest aktywem cyklicznym, czy niecyklicznym, jest nadal dyskusyjna. Wielu inwestorów z branży jest głęboko przekonanych, że kryptowaluta jest doskonałym zabezpieczeniem przed kryzysem rynkowym.

Co ciekawe, najnowsze komentarze z wewnątrz JP Morgana pojawiły się wkrótce po tym, jak Daniel Pinto, współprezes firmy, powiedział, że bank będzie musiał w końcu zaangażować się w rynek Bitcoina w związku z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony klientów:

Jeśli z czasem rozwinie się klasa aktywów, która będzie wykorzystywana przez różnych menedżerów aktywów i inwestorów, będziemy musieli być zaangażowani […]. Popytu jeszcze nie ma, ale jestem pewien, że w pewnym momencie będzie.

W październiku 2020 r., kiedy Bitcoin kosztował około 13 000 USD, JP Morgan przekazał, że cena cyfrowej waluty podwoi się lub potroi, ale w perspektywie długoterminowej.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin kosztuje 52 500 USD, co oznacza wzrost o ponad 70 proc. w ciągu ostatnich 30 dni. Po przebiciu poziomu ceny 50 000 USD, co stało się 16 lutego, Bitcoin na krótko osiągnął nowy rekord wszechczasów powyżej 53 000 USD.

analitycy

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion