ameryka południowa kryptowaluty

51% konsumentów z Ameryki Łacińskiej przeprowadziło co najmniej jedną transakcję z kryptowalutami

Według najnowszego badania Mastercard, aż 51% konsumentów z Ameryki Łacińskiej przeprowadziło co najmniej jedną transakcję z aktywami kryptowalutowymi, a ponad 33% z nich używało stablecoinów do codziennych zakupów.

Nowe badanie pokazuje skalę adopcji kryptowalut

Badanie zatytułowane „New Payments Index 2022” koncentruje się na innowacjach finansowych, takich jak kryptowaluty, rozwiązania DeFi, blockchain czy NFT, i ma na celu ocenę zachowań konsumentów w kontekście pojawiających się nowych metod płatności.

Według ankiety, w Ameryce Łacińskiej aż 54% konsumentów jest optymistycznie nastawionych do zasobów cyfrowych jako inwestycji. Dwie trzecie Latynosów chce hybrydowej opcji płatności, która obejmuje zarówno kryptowaluty, jak i tradycyjne metody płacenia za towary i usługi.

W porównaniu z Europejczykami i obywatelami USA Latynosi wykazali się większą elastycznością i chęcią przyjęcia nowych opcji płatności. W przeciwieństwie do ponad 75% konsumentów w Europie i Ameryce Północnej preferujących tradycyjne metody płatności, 86% Latynosów korzystało w zeszłym roku z co najmniej jednej nowej metody płatności, takiej jak biometria, waluty cyfrowe i kody QR.

Wiceprezes wykonawczy Mastercard z tamtego regionu skomentował stale rosnące zainteresowanie nowymi, cyfrowymi metodami płatności, stwierdzając:

Coraz częściej mieszkańcy Ameryki Łacińskiej zwracają się w kierunku [nowej] technologii w celu przeprowadzania transakcji finansowych i oczekuje się, że trend ten będzie nadal się umacniał, przy czym przytłaczające 95% planuje skorzystać z cyfrowej metody płatności w nadchodzącym roku, a 29% przyznaje, że w ubiegłym roku używało rzadziej gotówki.

ameryka poludniowa kryptowaluty

Niestabilność finansowa napędza adaptację kryptowalut

Możliwe, że to niestabilność finansowa i rosnąca inflacja mogły być głównymi przyczynami zagłębiania się konsumentów w temat cyfrowych aktywów. Dwa lata temu ponad 73% Argentyńczyków, nękanych spadkiem wartości krajowej waluty, uważało kryptowaluty za najskuteczniejszy mechanizm oszczędzania. Ta perspektywa odpowiada popularnemu poglądowi, że bitcoin jest zabezpieczeniem przed inflacją lub po prostu cyfrowym złotem.

Wenezuela uznała kryptowaluty nie tylko za środek przechowywania wartości, ale także za mechanizm do wysyłania i odbierania pieniędzy, z pominięciem sankcji gospodarczych. Raport firmy analitycznej Blockchain Chainalysis na ten temat stwierdza:

Kraj osiągnął jeden z najwyższych wskaźników wykorzystania kryptowalut na świecie, zajmując trzecie miejsce w naszym Global Crypto Adoption Index, ponieważ wielu Wenezuelczyków polega na kryptowalutach, aby otrzymywać przelewy z zagranicy i chronić swoje oszczędności przed hiperinflacją.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności