„Alty” coraz popularniejsze w środowisku traderów

Ethereum

Ostatnie skoki cen różnych altcoinów mają też wpływ na społeczność traderów. Według ostatnich badań, inwestorzy coraz chętniej inwestują w „alty”. […]

Ostatnie skoki cen różnych altcoinów mają też wpływ na społeczność traderów. Według ostatnich badań, inwestorzy coraz chętniej inwestują w „alty”.

Postaw na alty!

Popularny analityk kryptowalut, który ukrywa się pod pseudonimem Loma, przeprowadził ankietę na Twitterze. Zapytał w niej członków społeczności cyfrowych walut, jak bardzo są zaangażowani w altcoiny.

W głosowaniu wzięło udział ponad 8000 osób. Wyniki są bardzo ciekawe. Aż 39 proc. z tych osób, które wzięły udział w ankiecie, posiada 76–100 proc. swojego zainwestowanego kapitału w altcoinach. Ponadto 13 proc. osób przyznało, że altcoiny altyzainwestowało w alternatywy do BTC między 51 a 75 proc. swoich środków. Oznacza to, że ponad 50 proc. wszystkich uczestników badania przeznacza większość swoich pieniędzy na kryptowaluty inne niż Bitcoin.

Wiele osób wydaje się obecnie mocno wierzyć w odrodzenie się rynku altcoinów. I nie powinniśmy się im dziwić. Dominacja Bitcoina spadła teraz o ponad 3,5 proc. tylko w ciągu ostatniego miesiąca, co pokazuje, że największa na świecie kryptowaluta ustępuje już miejsca innym.

Altcoiny są daleko od swoich cen z 2017 roku

Alty są też atrakcyjne dziś z innego powodu. Wiele z nich sporo straciło, jeśli porównamy ich obecne ceny z ATH z 2017 r.

Rzućmy okiem np. na Ethereum. Token ETH tej platformy osiągnął ATH na początku 2018 r. Wtedy za 1 ETH płacono ceny w wysokości około 1400 USD. Z kolei dziś mówimy o cenie nieco ponad 200 USD. Jeśli w czasie najbliżej hossy uda się wrócić do tego samego poziomu ATH, mówimy tu już o pokaźnym zysku. Z kolei w czasie ewentualnej bańki możemy liczyć na nowe ATH. Oznaczałoby to, że ETH może sowicie odwdzięczyć się wiernym inwestorom…

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
altcoiny alty Ethereum

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.