Wiadomości

Altcoin Daily wraca na YouTube po 2-dniowym banie

Kryptowalutowy kanał Altcoin Daily, prowadzony przez braci Aarona i Austina Arnoldów, został przywrócony przez YouTube po ponad dwóch dniach od […]

Data publikacji: 3 sierpnia 2020

bitbay

Kryptowalutowy kanał Altcoin Daily, prowadzony przez braci Aarona i Austina Arnoldów, został przywrócony przez YouTube po ponad dwóch dniach od tego, gdy został zdjęty.

Altcoin Daily pod lupą YouTube

YouTube usunął kanał, bowiem uznał, że ten „zachęcał do nielegalnych działań”, a tym samym naruszył zasady społeczności platformy.

Według postu z 31 lipca, kanał Altcoin Daily, mogący się pochwalić 214 000 subskrybentów, został zamknięty przez YouTube za „zachęcanie do nielegalnych działań”.

Jesteśmy kanałem informacyjnym / opiniotwórczym. Nigdy nie promowaliśmy niczego nielegalnego. Odwołanie zostało przesłane – napisali bracia na Twitterze.

 

Obaj prosili też 27 700 followersów Altcoin Daily na Twitterze, by ci skontaktowali się z YouTube i zażądali przywrócenia ich kanału, używając do tego hashtagu #FreeAltcoinDaily.

Po ponad dwóch dniach, w czasie których zawartość kanału była całkowicie niedostępna dla subskrybentów, Altcoin Daily poinformował 3 sierpnia, że ​​YouTube cofnął zakaz.

Ataki na kanały o kryptowalutach

altcoin dailyTo jednak nie pierwszy raz, gdy YouTube nagle usunął filmy i kanały z treściami związanymi z kryptowalutami. Zmasowany „atak” platformy miał miejsce w grudniu 2019 r. i dot. kilku kanałów z dziesiątkami tysięcy subskrybentów. YouTube tłumaczył się potem tym, że był to efekt „błędu” podczas procesu sprawdzania treści. Wynika z tego, że kanały usunął algorytm firmy.

W czerwcu platforma zamknęła jednak też oficjalny kanał portalu Bitcoin.com o kryptowalutach i z aktualnościami dot. rynku blockchaina. Powód? „Naruszenie warunków korzystania z usługi YouTube” – twierdziła firma. Po odwołaniu się kanał, który może pochwalić się 40 000 subskrybentów, został przywrócony także dwa dni później. Swoje kanały na 24 godziny tracili też np. znany analityk kursu BTC Tone Vays czy właściciele BTC Sessions.

Także portal Cointelegraph miał podobne, dość przykre doświadczenia z zaskakującym podejściem YouTube do kryptowalut. Platforma nagle wyłączyła transmisję live programu „Bitcoin Halving”, co miało miejsce w maju. Ponadto przerwała relację na żywo dot. ostatniego ataku hakerskiego na Twittera, który pośrednio dotyczył rynku BTC.

Oczywiście niedawno usunięto też polski kanał Krypto Raportu, który jednak wrócił już na YT.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion