Alexander Lebedev: DeFi zniszczy banksterów

Blockchain Wiadomości

Brytyjski potentat rynku mediów i były bankier Alexander Lebedev ujawnił, że zamierza uruchomić zdecentralizowany „bank 2.0” oparty na DeFi, którą […]

Brytyjski potentat rynku mediów i były bankier Alexander Lebedev ujawnił, że zamierza uruchomić zdecentralizowany „bank 2.0” oparty na DeFi, którą to technologię określił jako „rewolucyjną”.

Alexander Lebedev: blockchain zmieni nasz świat

Alexander LebedevAlexander Lebedev, właściciel brytyjskich gazet Evening Standard i The Independent, wypowiada się z dużym entuzjazmem o potencjale kryptowalut i inteligentnych kontraktów, które zrewolucjonizują finanse.

W obszernym artykule opublikowanym na stronie The Independent 13 października miliarder przewiduje, że technologia blockchaina zakłóci to, co opisał jako pasożytniczy globalny oligopol bankowy. Twierdzi, że „technologia blockchain i inteligentne kontrakty sprawią, że nie będzie konieczne zatrudnianie zdecydowanej większości ludzi z sektora finansowego”.

Chociaż uważa, że ​​obecny „gwałtowny rozwój platform DeFi jest napędzany szybkim napływem płynności” i „nie może trwać w nieskończoność”, to jednak:

„Technologie wbudowane w tę infrastrukturę otwierają ogromne możliwości odbudowy globalnego systemu finansowego”.

Lebedev dodał też, że inteligentne kontrakty umożliwiają klientom dostęp do usług finansowych „bez udziału pośrednika w postaci samego banku”, co zapobiegnie kradzieży funduszy klientów przez „chciwych bankierów”. Chodziło mu zapewne o opłaty w systemie bankowym.

Inwestycja

Ujawnił również, że chce zainwestować na rynku DeFi i stworzyć własny „niezależny zdecentralizowany ekosystem finansowy”.

Jego platforma ma oferować „pełen zakres usług tradycyjnych banków”, w tym „wymianę walut, depozyty, pożyczki, usługi rozliczeniowe i gotówkowe, [oraz] transfery lokalne i międzynarodowe”.

Były bankier zauważył, że globalne organy regulacyjne coraz mocniej reagują na aktywa oparte na blockchainie. Powołał się na ostatnie posunięcia mające na celu poznanie rynku stablecoinów i tokenów ze strony ustawodawców z Niemiec, Chin, Szwajcarii i USA.

„Następnym krokiem będzie 'digitalizacja' aktywów rzeczowych, w tym obiektów, nieruchomości, towarów i usług (…)”.

Jednym z powodów, dla których wierzy on w potencjał kryptowalut, jest to, że jego zdaniem w obecnej formie globalny system finansowy „prowadzi światową gospodarkę do katastrofy”. Dodał, że tysiące rosyjskich bankierów sprzeniewierzyło ponoć przez ostatnie 30 lat „ponad 100 milionów USD z pieniędzy swoich klientów”.

„Być może jesteśmy u progu prawdziwej rewolucji w międzynarodowym systemie finansowym i kresu banksterów”

– spuentował.

Słowa kluczowe
Alexander Lebedev Blockchain DeFi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.