Bitcoin

Adresy przechowujące przynajmniej 1 BTC osiągnęły ATH

Wg. firmy analitycznej Glassnode, liczba adresów BTC przechowujących co najmniej jednego Bitcoina osiągnęła nowe ATH. Adresy przechowujące 1 BTC Na […]

Data publikacji: 5 listopada 2020

bitbay

Wg. firmy analitycznej Glassnode, liczba adresów BTC przechowujących co najmniej jednego Bitcoina osiągnęła nowe ATH.

Adresy przechowujące 1 BTC

Na dzień dzisiejszy istnieje 824 193 adresów BTC, na których znajduje się co najmniej jeden Bitcoin. Ten wynik przewyższa poprzednie ATH na poziomie 824 160, zaobserwowane w dniu 17 września.

Liczba adresów przechowujących co najmniej jednego bitcoina, stale rośnie od czasu jego powstania w 2008 roku. Nawet pomimo tego, że cena BTC od tego czasu wzrosła o tysiące procent.

Nowy rekord może mieć coś wspólnego z ceną BTC, która w ostatnim miesiącu wzrosła o około 3 500 dolarów, a od czasu marcowego krachu o ok. 10 tys dolarów. Wysoka cena Bitcoina sprawia, że jest to jeszcze większy sukces monety. Liczba adresów BTC przechowujących 1 BTC rośnie, pomimo, że jego posiadanie staje się co raz droższe.

Dlaczego cena Bitcoina wzrosła? Prawdopodobnie ze względu na pandemię, wybory w USA, wejście instytucji w kryptowaluty itd. W tym roku wydarzyło się naprawdę sporo sytuacji, które mogły mieć znaczący wpływ na cenę Bitcoina.

Zgodnie z danymi Glassnode’a, na blockchainie szykują się kolejne rekordy. Wczoraj trudność wydobycia BTC spadła o 16%, co jest drugą co do wielkości korektą w historii. Poprzedni rekord został ustanowiony w październiku 2011 roku, kiedy to trudność kopania spadła o 18%.

Adresy przechowujące 100 ETH

Glassnode podał również, że liczba adresów Ethereum przechowujących ponad 100 monet (około 40 000 dolarów) osiągnęła ATH. Teraz istnieje 53 019 takich adresów, co sprawia, że poprzedni rekord – 52 943, ustanowiony 13 lipca tego roku jest już nieaktualny.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion