Adam Back krytykuje ICO

Wiadomości

Adam Back przyznał, że niektóre ICO mogłyby sfinansować przydatne dla rynku badania, ale nadal twierdzi, że sama idea takich zbiórek pieniędzy jest głęboko nieetyczna.

Adam Back atakuje altcoiny

Adam Back napisał na Twitterze kontrowersyjną opinię. W jego oczach Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Ripple (XRP) i Stellar (XML) to projekty, które można postawić w jednym rzędzie z OneCoinem i innymi scamami.

Bitconnect, Charles Ponzi, Ethereum, Onecoin, Cardano, Ripple, Bernie Madoff, Stellar, Dan Larmer. Wszystko to wygląda bardzo podobnie w moich oczach – napisał na Twitterze Back.

Cointelegraph przeprowadził z nim wywiad, aby wyjaśnić jego stanowisko w tej sprawie.

ICO są nietyczne

adam backUważa on, że ​​istnieje różnica między wydobywaniem coinów po bardzo niskich kosztach – jak robił to np. Satoshi Nakamoto w przypadku BTC – a kopaniem ich z góry, czyli tzw. preminingiem.

Dodał, że „nie było wiadomo, że Bitcoin będzie (…) miał wartość. Nie był nawet notowany na giełdzie przez ponad rok”. Chociaż to samo można powiedzieć o wielu tokenach z ICO, Back nadal uważa, że głównym celem ICO jest wzbogacenie się ich twórców – coś, co uważa za nieetyczne.

Zauważył również, że ICO oferują inwestorom znacznie mniej ochrony prawnej niż BTC.

„Nie ma praw inwestorów, nie ma nadzoru finansowego, więc nie sądzę, aby można było naprawdę stwierdzić, na co wydawane są pieniądze”

– dodał i stwierdził, że “biorąc pod uwagę pokusę i domniemaną motywację”, jest prawdopodobne, że celem większość ICO jest tylko wzbogacenie się ich autorów.

Gdy został zapytany, czy szczerze wierzy, że żaden duży projekt ICO nigdy nie dostarczy niczego godnego uwagi, ponoć z pewnym wahaniem przyznał, że jakieś tego typu inicjatywy mogłyby sfinansować użyteczne badania. Tyle że nadal uważa, że ​​ogólne wykorzystanie funduszy z ICO jest wysoce nieefektywne.

Back przypuszcza również, że projekty ICO współpracują na dłuższą metę z drugoligowymi inżynierami informatyki, ponieważ większość czołowych programistów z rynku blockchaina „z zasady nie działałaby dla ICO”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Adam Back Ethereum ICO

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.