Kryptowaluty

Blockchainowa firma przekazała darowiznę 500 000 USD w ADA Uniwersytetowi Wyoming

IOHK, firma zajmująca się oprogramowaniem Cardano, ogłosiła 14 lutego, że przekazała darowiznę w wysokości 500 000 USD w tokenach Cardano […]

Data publikacji: 16 lutego 2020

bitbay

IOHK, firma zajmująca się oprogramowaniem Cardano, ogłosiła 14 lutego, że przekazała darowiznę w wysokości 500 000 USD w tokenach Cardano (ADA) na wsparcie i rozwój Blockchain Research and Development Lab University of Wyoming (UW).

Darowizna w ADA

blockchain bielsko-białaProfesor Mike Borowczak powiedział Cointelegprah, że darowizna IOHK zostanie wykorzystana na wsparcie studentów i doktorantów w ich badaniach dot. opracowywania „praktycznych zastosowań rzeczywistych przypadków użycia blockchaina”. Powiedział:

„Finansowanie ma bezpośrednio stymulować i rozwijać wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą w sektorze blockchaina. Studenci na poziomie licencjackim i magisterskim stanowią trzon tej inicjatywy. Nasze laboratorium badawczo-rozwojowe koncentruje się na ugruntowaniu wszelkiej pracy teoretycznej, jednocześnie opracowując rzeczywiste produkty.”

IOHK zostało założone przez współtwórcę Ethereum, Charlesa Hoskinsona. Firma jest zaangażowana w rozwój oprogramowania typu open source. Już dziś jej narzędzia znajdują praktyczne zastosowanie. Na przykład firma z rynku obuwia New Balance używa łańcucha bloków Cardano do uwierzytelniania swoich produktów.

Według profesora Jima Caldwella darowizna IOHK w szczególności pomoże w badaniu praktycznych zastosowań blockchaina, takich jak zarządzanie łańcuchem dostaw, śledzenie pochodzenia towarów i rozwój inteligentnych kontraktów. Powiedział mediom:

„Nasza grupa naukowców będzie pracować nad wieloma projektami związanymi z zaawansowanym rozwojem inteligentnych kontraktów, projektowaniem i weryfikacją sprzętu.”

Profesor Caldwell wspomniał również, że laboratorium badawczo-rozwojowe będzie działać we współpracy z IOHK.

„Oczekujemy, że uda się nam wysłać studentów do Laboratorium Technologii Blockchain na Uniwersytecie w Edynburgu, które służy jako miejsce globalnej współpracy uniwersyteckiej IOHK. Taki układ powinien działać dobrze, ponieważ IOHK znajduje się w czołówce rynku technologii blockchain, a ich model badań i cele idealnie pasują do akademickiego Wydziału Informatyki.”

Wyoming jest liderem blockchaina w USA

Imponująca darowizna IOHK dla UW pokazuje również potencjał stanu Wyoming. W styczniu 2019 r. lokalne władze rozpoczęły proces tworzenia ram regulacyjnych w celu wspierania innowacji w zakresie kryptowalut i blockchaina. Następnie grupa zadaniowa Wyoming opracowała projekt ustawy określającej waluty cyfrowe jako legalne formy pieniądza.

Caitlin Long, była członkimi grupy zadaniowej Wyoming Blockchain, wspomniała, że darowizna IOHK nie tylko przyczyni się do rozwoju badań uniwersyteckich, ale także przyniesie korzyści całemu stanowi Wyoming. Powiedziała:

„Darowizna IOHK w wysokości 500 000 USD w natywnej kryptowalucie Cardano, ADA, nie tylko sfinansuje badania nad rzeczywistymi zastosowaniami technologii blockchain, ale także rozwinie Wyoming jako centrum dla talentów z rynku oprogramowania, przeszkolonych w zakresie najbardziej zaawansowanych metod tworzenia softu.”

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion