Open in Spotify

Bitcoin Radio, Elon i Satoshi Nakamoto

W tym tygodniu mamy dwa “tematy odcinka”. Pierwszy z nich dotyczy Elona Muska. Amerykański SEC rozpoczął postępowanie w sprawie tweetów, które CEO Tesla zamieszczał na swoim profilu. Sprawa jest całkiem skomplikowana, gdyż od pewnego czasu Elon dość entuzjastycznie zaczął wypowiadać się o niektórych projektach kryptowalutowych (BTC i Doge). Te z kolei w zawrotnym tempie zaczęły reagować na jego posty. Paradoksalnie nie zawsze był to jednak wzrost. SEC chce przede wszystkim zbadać, czy istnieje korelacja pomiędzy działaniami Muska a zmianą ceny kryptowalut. Sprawa najprawdopodobniej przeszłaby bez echa, gdyby niedawna afera WallStreetBets, podczas której akcje GameStop, srebro i DOGE zyskały znacznie na wartości.

Drugi temat zahacza o słynnego, samozwańczego Satoshiego Nakamoto. Skandalista Craig Wright domaga się od programistów Bitcoina oddania skradzionych mu w haku giełdy Mt.Gox środków, w wysokości 110 000 BTC. Żądanie jest o tyle absurdalne, że Wright, poprzez swoich prawników, oczekuje po prostu odwrócenia transakcji, które zostały dokonane kilka lat temu. Wright chce zniszczyć Bitcoina poprzez żądanie negujące jedną z jego podstawowych zasad. Temat jest niezwylke ciekawy, dlatego więcej o tym wydarzeniu znajdziecie w samym odcinku.

Poza tym duża dawna informacji ze świata i okolic kryptowalutowego uniwersum. Jeśli jesteście ciekawi, jak zmienił się ranking kryptowalut w tym tygodniu – to odcinek dla Was. Pamiętajcie również o podzieleniu się komentarzem pod artykułem lub na kanale Kryptoraportu.

 

Tagi
bitcoin radio Craig Wright Elon Musk Satoshi Nakamoto

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.