40- i 50-latkowie też inwestują w BTC

Bitcoin Wiadomości

Autorzy szczegółowego raportu na temat profilu inwestorów kryptowalut w Korei Południowej doszli do wniosku, że obecna hossa cechuje się gwałtownym […]

Autorzy szczegółowego raportu na temat profilu inwestorów kryptowalut w Korei Południowej doszli do wniosku, że obecna hossa cechuje się gwałtownym wzrostem zainteresowania BTC w gronie starszych grup wiekowych. Osoby w wieku 40 i 50 lat wyrażają podobne zainteresowanie cyfrowymi walutami jak grupa wiekowa 20-39 lat.

50-latkowie inwestują w Bitcoina

Wyniki ankiety opublikowano w raporcie opracowanym przez gazetę Hankook Ilbo. Badanie przeprowadzono we współpracy z Institute for Social Data Science na POSTECH, jednym z największych uniwersytetów technologicznych w Korei Południowej. Autorzy wykorzystali rozwiązania Big Data do analizy artykułów prasowych, danych z wyszukiwarek oraz analizy komentarzy w postach w social mediach. Chcieli porównać bańkę z 2017 r. z obecną hossą.

Okazało się, że podczas gdy w latach 2017-2018 przytłaczająca większość wyszukiwań związanych z kryptowalutami była przeprowadzana przez osoby w wieku 20-39 lat, w latach 2020-2021 nastąpił niemal równy podział wyszukiwań dokonywanych przez obie grupy wiekowe. Osoby w wieku 40-59 lat były również prawie tak samo aktywne w kwestii cyfrowych walut jak osoby młodsze.

Jeszcze bardziej interesujący może być fakt, że rekordowe zainteresowanie kryptowalutami w Korei Południowej nie miało miejsca ani w 2017 r., ani w ostatnim czasie, ale nastąpiło 2 kwietnia 2019 r., po artykule April Fool na temat amerykańskich papierów wartościowych, gdzie pojawił się wątek notowania funduszu giełdowego Bitcoina (BTC).

Co interesowało inwestorów?

Zdecydowanie najczęściej wyszukiwanym terminem w obu okresach był „Bitcoin”, który był również najczęściej używanym słowem w komentarzach do artykułów prasowych. Na drugim miejscu pod względem wyszukiwań było słowo „coin”, a następnie „mining”. Na drugim miejscu wśród najczęściej używanych w komentarzach słów znalazło się słowo „kryptowaluta”, a na trzecim „pieniądze”.

50-latkowie

 

Z biegiem czasu ludzie zaczęli wyszukiwać informacji o kryptowalutach nieco inaczej. W pierwszej kolejności najczęściej występowały słowa takie jak „blockchain”, „Bithumb”, „Ministerstwo Sprawiedliwości”, „nielegalne” i „darmowe tokeny”.

Autorzy raportu wykorzystali dane z wyszukiwarki Naver’s Data Lab, która zbiera dane demograficzne dotyczące aktywności w Internecie, a także nowe dane firmy Nielsen dotyczące ponad 45 000 ostatnich wyszukiwań związanych z kryptowalutami i prawie 140 000 ostatnich komentarzy do artykułów z wiadomościami o kryptowalutach.

Tagi
50-latkowie bitcoin btc inwestorzy kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.