Kampania wystartowała 24 lipca i potrwa do 20 sierpnia, mając na celu promocję bitcoina i jednoczesne wsparcie dla wschodzącego, 21-o letniego kierowcy. Z pomocą społeczności bitcoin, organizatorzy planują zebrać 100 000 dolarów. Jest to wymagana suma do sfinansowania kompletnej kampanii sponsorskiej. Jeśli to się uda, drużyna i kierowca wystartują już w nowych barwach podczas weekendu wyścigowego na torze w Atlancie, poprzedzającego amerykański dzień Święta Pracy, przypadający w tym roku na 1 września. Na torze zorganizowana zostanie także specjalna kampania informacyjna, mająca na celu zapoznanie kibiców z technologią Bitcoin.

 

Zbiórka środków prowadzona jest na platformie crowdtilt.com, gdzie obok konwencjonalnych metod płatności, ofiarodawcy mogą wesprzeć projekt także w bitcoinach.

 

Ci, którzy zdecydują się wspomóc przedsięwzięcie zyskają szansę na specjalne nagrody, włączając w to produkty promocyjne Alex’a Bowmana, bilety wstępu na weekend wyścigowy na torze Atlanta Motor Speedway, a nawet szansę umieszczenia logo swojej firmy lub twarzy na samochodzie.

 

Klucz publiczny lub imię każdego z ofiarodawców (w przypadku wyrażenia takiej chęci) będzie zintegrowany ze wzorem na samochodzie Alex’a.

 

Jeśli uda się skompletować całą sumę 100 000 dolarów lub też ja przekroczyć, będzie to jeden z największych sukcesów inicjatyw społeczności bitcoin i prawdopodobnie zaowocuje przedłużeniem współpracy na następne wyścigi.

 

Młody kierowca, Alex Bowman pochodzi z Tucson w Arizonie. Swoją przygodę z wyścigami samochodowymi rozpoczął mając zaledwie siedem lat. W serii NASCAR zadebiutował w 2012 roku, od tego czasu dwukrotnie udało mu się wywalczyć pole position i sześciokrotnie zająć miejsce w pierwszej dziesiątce w drugiej najwyższej, profesjonalnej serii wyścigów NASCAR – Nationwide Series.

 

BK Racing, to pochodzący ze Statesville w Północnej Karolinie, istniejący od 2012 roku, młody zespół, nastawiony na wprowadzanie do serii nowych rozwiązań technologicznych. Drużyna na co dzień rywalizuje w najwyższej klasie Sprint Cup Series, ścigając się w samochodach marki Toyota Camry. Ich kierowcy to, wspomniany już, Alex Bowman, startujący z numerem 23, Cole Whitt, jeżdżący z numerem 26, oraz Ryan Truex (83).

 

Jeśli chcecie wesprzeć kampanię oraz po dodatkowe informację zapraszamy na:

https://bitcoin23.crowdtilt.com/bitcoin23-nascar