btc-world

21 Inc. – tajemnicza firma z rekordowym kapitałem inwestycyjnym i planami masowej adopcji BTC

Startupy

 

Przez ostatnie półtora roku utrzymywana w największej tajemnicy, powoli wychodzi z ukrycia, aby ogłosić rekordową wartość zainwestowanego weń kapitału. Pochodzi ze słynnej Doliny Krzemowej, nazywa się 21 Inc., i jak mówią jej przedstawiciele, jest firmą która zaprowadzi bitcoina ku masowej, globalnej adopcji.

 

I choć nie wiemy jeszcze czym konkretnie zajmować będzie się zagadkowa firma, wiemy już, że na obecną chwilę udało jej się zgromadzić około 116 milionów dolarów kapitału inwestycyjnego. Oznacza to, iż 21 Inc. detronizuje tym samym Coinbase, pochodzącą z San Francisco firmę oferującą usługi portfela i przetwarzania płatności bitcoin. Jej łączny kapitał inwestycyjny to jak dotąd 106 milionów dolarów.

 

Niesprecyzowany zakres operacji 21 Inc. stanowi idealną pożywkę dla różnego rodzaju spekulacji. Czym będzie tajemniczy produkt lub usługa, które, według zapewnień, wywrą tak znaczący wpływ na ekosystem Bitcoina?

 

Według niektórych założeń, zakres operacji firmy może obejmować wdrażanie technologii zdecentralizowanych, niezależnych od kancelarii prawniczych, kontraktów i umów, określanych czasem mianem „inteligentnych kontraktów” (z ang. smart contracts).

 

Inne sugerują wykorzystanie nowej technologii do opracowania w pełni wiarygodnego, odpornego na zewnętrzną manipulację systemu wyborczego – rozwiązania które z pewnością przydałoby się także i w naszym kraju.

 

Kolejne spekulacje mówią o pracach nad najnowszej generacji super-wydajnym sprzętem do ‘miningu’ BTC – tę hipotezę mogłaby potwierdzać obecność firmy Qualcomm wśród czołowych inwestorów 21 Inc. Pochodzące z San Diego w Kaliforni Qualcomm, to przedsiębiorstwo informatyczne specjalizujące się między innymi w komunikacji bezprzewodowej w tym satelitarnej. Firma jest również twórcą procesorów serii Snapdragon.

 

Jak potwierdza dyrektor naczelny i współzałożyciel 21 Inc., Matthew Pauker, Qualcomm jest obecnie „kluczowym inwestorem” całego projektu.

 

Wśród pozostałych inwestorów, którzy zdecydowali się przeznaczyć swój kapitał na rozwój 21 Inc. możemy odnaleźć między innymi firmy inwestycyjne: Andreessen Horowitz, RRE Ventures, chiński Yuan Capital czy też Khosla Ventures.

 

Na tej samej liście pojawiają się także inwestorzy indywidualni, w tym: Peter Thiel oraz Max Levchin, współzałożyciele firmy PayPal; Jeff Skoll, współtwórca firmy eBay; Drew Houston, prezes Dropbox Inc.; Dara Khosrowshahi, prezes Expedia Inc.; czy też Mark Pincus, współzałożyciel Zynga Inc.

 

Jeszcze inna hipoteza mówi o pracach, które 21 Inc. miałoby prowadzić nad technologią mającą na szerszą skalę wprowadzić w życie koncept Internetu Wszechrzeczy – zakładającego istnienie świata, w którym wszystkie urządzenia, budynki, pojazdy itp., byłyby połączone w jedną, zdecentralizowaną sieć, zapewniającą im szybki i niczym niezakłócony przepływ informacji.

 

Rozwiązanie zakładające wzajemną interakcję dotychczas niepowiązanych ze sobą obiektów, umożliwiałoby nam nieporównywalnie bardziej efektywne zarządzanie wszelkiego rodzaju zasobami, usprawniając organizację pracy, przepływ produktów oraz informacji.

 

Inteligentne kontrakty, system wyborczy, układy scalone do wydobycia BTC, Internet Wszechrzeczy, a może coś zupełnie innego. Na obecną chwilę możemy jedynie przypuszczać czym zaskoczy nas firma, która swą nazwę zaczerpnęła od liczby 21 milionów, oznaczającej docelową sumę wszystkich bitcoinów, które w przyszłości zasilą ekosystem BTC.

 

Jak enigmatycznie tłumaczy nam Matthew Pauker – „w najbliższych tygodniach i miesiącach czeka nas kilka interesujących wydarzeń” mających związek zarówno z oprogramowaniem jak i sprzętem, stworzonymi w celu „napędzenia masowej adopcji bitcoina.”

 

Wypada nam uzbroić się w cierpliwość i skrupulatnie śledzić rozwój wydarzeń w tym temacie. My postaramy się na bieżąco informować was o rozwoju projektu 21 Inc.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
21 Inc. akceptacja bitcoin Blockchain Dolina Krzemowa kryptowaluty łańcuch bloków Qualcomm technologia
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.