Japonia - sieć dealerów samochodowych oraz przewoźnik z flotą kilkuset limuzyn i taksówek wprowadzają płatności w krypto

Obie firmy podpisały niedawno porozumienie z jedną z szesnastu licencjonowanych platform wymiany kryptowalut w Japonii, giełdą Bitpoint, co udostępni ich klientom możliwość dokonywania płatności za pomocą Bitcoina (BTC), Bitcoin Cash (BCH) oraz Ethereum (ETH). Dealer samochodów używanych ma ponad 48 komisów samochodowych, natomiast przewoźnik dysponuje flotą ok. 500 aut.

źródło: https://bitcoin.pl/

 

Tajlandzki Departament Dochodowy stawia na blockchain

Tajlandzki Departament Dochodowy wyjawił, że zamierza śledzić czynności podatkowe z wykorzystaniem blockchaina i samouczących się algorytmów. Przyśpieszy to cały proces weryfikacji i zwrotów podatku oraz znacznie poprawi bezpieczeństwo i przejrzystość całego systemu podatkowego w Tajlandii.

źródło: https://www.bangkokpost.com/

 

Menedżer generalny “banku, banków centralnych” krytycznie o kryptowalutach

Jak powiedział w oficjalnym oświadczeniu menedżer generalny BIS (Bank Rozrachunków Międzynarodowych): “żadna kryptowaluta nie jest prawdziwym miernikiem wartości lub instrumentem finansowym. Dodatkowo w tym roku mogliśmy również zauważyć, że są one kiepskim środkiem do podtrzymywania wartości pieniądza. Nabywcy kryptowalut, kupują nic więcej, jak zwykły algorytm.”

źródło: https://www.ccn.com/

 

Bank BBVA oparł pożyczkę syndykowaną o blockchain

Z pomocą blockchaina Ethereum, bank BBVA oraz współpożyczkodawcy Mitsubishi UFJ Financial Group i BNP Paribas, udzielili pożyczki syndykowanej na łączną kwotę 150 mln USD. has completed a pilot that put a syndicated loan for $150 million on the blockchain.

źródło: https://www.coindesk.com/

 

Prawnik chce wybudować “crypto city”

Jeffrey Berns wyjawił swoje plany utworzenia kryptowalutowego miasta w północnej części Newady. Kupił już 67 000 akrów (ok. 270 km^2) ziemi za prawie 170 mln USD i zamierza łącznie zainwestować 300 mln USD aby uczynić kryptowalutowe miasto na pustyni rzeczywistością źródło: https://news.bitcoin.com/