Kontrakty Bitcoin Futures osiągnęły najniższą zmienność w historii

Zmienność kontraktów Bitcoin futures osiągnęła ostatnio najniższy poziom w historii. Obecnie rynek kryptowalut wykazuje większą stabilność niż rynek tradycyjnych aktywów. Jak się okazuje, futures XBT oraz Bitcoin generalnie wykazują bardzo nieznaczne ruchy. Tydzień, który zakończył się 26 października, zaprezentował najmniejszą zmienność, od czasu wprowadzenia kontraktów futures, prawie rok temu. Co więcej, średnia tygodniowa [zmienność] dla kontraktów terminowych na XBT w październiku wynosiła około 6,6%, czyli znacznie poniżej całkowitej średniej 15,65%, od początku istnienia tego rynku.

źródło: https://bitcoin.pl/

 

Deloitte i Attest dostarczą platformę do zarządzania tożsamością dla rządów

Deloitte, jednak z największych firm konsultingowych na świecie, rozpoczęła współpracę z firmą zarządzającą danymi osobowymi Attest. Razem stworzą platformę opartą o blockchain służącą do cyfrowego zarządzania tożsamością klientów i/lub obywateli.

źródło: https://www.prnewswire.com

 

Kolejna fala scamerów podszywających się pod Elona Muska Kilka zweryfikowanych kont na Twitterze, zostało zhakowanych a następnie wykorzystanych by podszyć się pod Elona Muska w celu wyłudzania pieniędzy. Jednemu z nich udało się zebrać prawie 170 000$. Scamerzy dodawali odpowiedzi ze zhakowanych kont pod tweetami rozpoczętymi przez prawdziwego Elona Muska. Przeciętny post zachęcał do wzięcia udziału w “największym rozdawaniu podarunków” w postaci kryptowalut, takich jak Bitcoin.

źródło: https://cointelegraph.com/

 

Zarobił 880 000 USD na tradingu krypto i musi zapłacić 400 000 USD podatku

Anonimowy student, opublikował ostatnio na Reddit post z zapytaniem, “co zrobić w obliczu ogromnych rachunków za trading kryptowalutami”. Zgodnie z postem, student z Kalifornii zainwestował 5,000$ w kryptowaluty poprzez platformę Coinbase w zeszłym roku – po tym jak jego przyjaciel oznajmił, że zainwestował w Ethereum. Po tym jak cały rynek osiągnął spektakularne wzrosty w grudniu 2017, 5,000$ inwestycji zamieniło się w 880,000$. Niestety, późniejsze spadki i dodatkowo “kilka złych inwestycji w projekty ICO”, doprowadziło do tego, że obecna wartość portfolio to 125,000$. Jednakże, student obawia się, że jego życie jest skończone, ponieważ obecnie zmaga się z szacowanym podatkiem za rok 2017 w wysokości ok. 400,000$.

źródło: https://cryptoprofit.pl/

 

Raport Whiteblock: EOS to nie blockchain

Jak podaje raport “EOS to nie jest blockchain, a raczej rozproszony homogeniczny system zarządzania bazą danych. Transakcje EOS nie są nawet kryptograficznie potwierdzane.”

źródło: https://medium.com/