bitcoin futures

 

Zmienność kontraktów Bitcoin futures osiągnęła ostatnio najniższy poziom w historii. Obecnie rynek kryptowalut wykazuje większą stabilność niż rynek tradycyjnych aktywów.


Według Kevina Davitta z CBOE, zmienność Bitcoin futures nadal się zmniejsza. Komentując tę ​​sprawę, ekspert z Cboe's Options Institute powiedział:

 

Jak się okazuje, futures XBT oraz Bitcoin generalnie wykazują bardzo nieznaczne ruchy. Tydzień, który zakończył się 26 października, zaprezentował najmniejszą zmienność, od czasu wprowadzenia kontraktów futures, prawie rok temu. Co więcej, średnia tygodniowa [zmienność] dla kontraktów terminowych na XBT w październiku wynosiła około 6,6%, czyli znacznie poniżej całkowitej średniej 15,65%, od  początku istnienia tego rynku.

bitcoin zmienność

 

Choć wydaje się, że inwestorzy są zmęczeni, obroty kontraktami futures na Bitcoinie ostatnio wzrosły. W październiku mogliśmy zaobserwować, że  liczba kontaktów futures na CME Bitcoin wzrosła o 41% w trzecim kwartale 2018 roku.

 

W tweecie opublikowanym w poniedziałek, Mati Greenspan, starszy analityk rynku w eToro podzielił się swoim spojrzeniem na Bitcoina.

 

Analizując sytuację, mamy wyraźne dowody na zwiększoną płynność i dojrzałość rynku, co może posłużyć nam jako lekcja, która pomoże nam ustalić optymalne ceny dla wszystkich aktywów.

 

W przypadku obrotu kontraktami terminowymi na poziomie wolumenu Bitcoina na Wall Street, malejąca zmienność jest kolejnym wskaźnikiem rozbieżności między kryptowalutą a rynkiem aktywów. Komentując tę ​​kwestię, Davitt powiedział także:

 

Zmniejszająca się zmienność cen na rynku kryptowalut jest szczególnie interesująca, kiedy przyjrzymy się sytuacji na rynku akcji i tradycyjnych aktywów.

 

Październik 2018 roku minął w atmosferze niepokoju na giełdzie. Akcje FANG (Facebook, Amazon, Netflix i Google) doświadczyły znaczących spadków. Rynek w Stanach Zjednoczonych stracił w październiku blisko 2 biliony USD, m.in. z związku z ograniczonym zaufaniem inwestorów do instrumentów takich jak indeks S&P 500. 

 

Biorąc pod uwagę długotrwałą niską zmienność na rynku kryptowalut i sytuację na giełdzie w obszarze tradycyjnych aktywów, możemy spodziewać się nadchodzących zmian. Pojawiają się spekulacje, że kapitał z rynku akcji może zostać przeniesiony na Bitcoina i inne waluty cyfrowe. Czy w związku z tym w najbliższych miesiącach BTC spotka nowe szczyty? Czas pokaże.