Bank Ameryki ma najwięcej patentów związanych z blockchainem

30 Października Bank Ameryki dodał kolejny patent związany z wykorzystaniem technologii blockchain do swojej kolekcji. Łącznie, drugi największy bank w USA zebrał już ponad 50 patentów związanych z blockchainem, wprzyedzając takich graczy jak IBM, Visa czy Alibaba. Co ciekawe bank sam publicznie krytykował firmy opierające się o patenty, z powodu chęci bycia pierwszym w oczach społeczności.

źródło: https://cointelegraph.com/

 

Dlaczego Malta zyskała miano Blockchain Island?

Podsumowanie Malta Blockchain Summit Konferencja Malta Blockchain Summit, która odbyła się w dniach 1-2 listopada, była pod wieloma względami wyjątkowym wydarzeniem. Zamiast zapowiadanych 5000 uczestników, pojawiło się aż 8500 osób zaangażowanych w obszar blockchaina i kryptowalut. Na malowniczą wyspę na morzu śródziemnym przybyło kilkaset zespołów z całego świata, które podzieliły się swoimi pomysłami z międzynarodową społecznością.

źródło: https://bitcoin.pl/

 

SEC bierze się za porządki w branży kryptowalut

Amerykańska Komisja Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) oficjalnie ogłosiła, że planuje wydać szczegółowy dokument wyjaśniający kiedy kryptowaluta lub token mogą zostać potraktowane jak papier wartościowy (securities). Agencja ma zamiar wypuścić przewodnik, napisany w “zrozumiałym angielskim”, dzięki czemu wszyscy deweloperzy będą wiedzieli jak zaplanować swoje akcje sprzedaży tokenów.

źródło: https://www.coindesk.com/

 

Wysyłaj Dash SMS’ami

Dash ogłosiło start nowego rozwiązania - Dash Text - oparty o system SMS kryptowalutowy system transakcyjny dedykowany obywatelom Wenezueli. Zgodnie z ogłoszeniem, Dash Text eliminuje potrzebę posiadania smartfonów czy nawet dostępu do internetu - o które wcale nie łatwo w krajach dotkniętych hiperinflacją.

zródło: https://www.ccn.com/dash-launches-text-based-crypto-payment-service-in-venezuela/

 

 

Analiza Techniczna Bitcoina z 5 listopada

Czy byki zmierzają na 6500$? Sprawdź jak BTC prezentuje się na wykresie: https://cryptoprofit.pl/analiza-techniczna-bitcoina-5-11/