Wiadomości

17-latek, który włamał się na Twittera, stanął przed sądem

We wtorek, podczas rozprawy sądowej w Hillsborough Circuit Court, 17-latek, który włamał się do systemów bezpieczeństwa Twittera, nie przyznał się […]

Data publikacji: 5 sierpnia 2020

bitbay

We wtorek, podczas rozprawy sądowej w Hillsborough Circuit Court, 17-latek, który włamał się do systemów bezpieczeństwa Twittera, nie przyznał się do winy.

17-latek vs. Twitter

17-latek twitterGraham Ivan Clark, 17-letni mieszkaniec Tampa na Florydzie, który jest oskarżony o włamanie się na wiele kont znanych osobistości na Twitterze, nie przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów.

Według artykułu Tampa Bay Times, prokuratorzy postawili Clarkowi 30 zarzutów, za które może on zostać skazany na aż 200 lat więzienia, czyli faktyczne dożywocie.

Clarkowi zarzuca się 17 przypadków „oszustw komunikacyjnych”, 11 przypadków nielegalnego wykorzystania danych osobowych, jeden przypadek zorganizowanego oszustwa dot. kwoty wyższej niż 5 000 USD i jeden przypadek włamania się do cudzego komputera.

17-latek przebywa obecnie w więzieniu, a jego kolejne przesłuchanie ma mieć miejsce jeszcze dzisiaj.

Atak na Twittera

Czytając o sprawie warto zadać sobie pytanie, czy geniusz nastolatka nie powinien być wykorzystany w służbie jego kraju. W końcu mówimy o 17-latku, który włamał się na jeden z największych portali rynku social mediów!

Clark wraz z 22-letnim Nimą Fazelim z Orlando i Masonem Sheppardem, 19-latkiem z Wielkiej Brytanii, rzekomo dokonali włamania w lipcu. Uzyskali w ten sposób dostęp do co najmniej 130 kont na Twitterze, głównie znanych osób i firm, w tym Elona Muska, Baracka Obamy , Joe’ego Bidena i korporacji Apple.

Sprawcy rzekomo używali kont do publikowania tweetów z prośbą o przesłanie im dowolnej ilości Bitcoinów (BTC) na wskazany adres portfela, obiecując im w zamian odesłanie dwukrotności kwoty. W ciągu około trzech godzin od włamania byli w stanie oszukać użytkowników Twittera na kwotę prawie 117 000 USD.

Fazeli może zostać skazany na pięć lat więzienia i grzywnę w wysokości do 250 000 USD, a Sheppardowi grozi 45 lat więzienia i 750 000 USD grzywny.

Śledczy odkryli, że plan włamania narodził się w głowie anonimowego użytkownika komunikatora Discord o nazwie użytkownika Kirk # 5270. Twierdził on, że jest pracownikiem Twittera. Rozpoczął współpracę z Fazelim i Sheppardem. Podobno obiecał obu, że uzyska dostęp do kont na Twitterze i przejmie kontrolę nad nimi w zamian za Bitcoiny. Następnie dwaj hakerzy rzekomo opublikowali ofertę na OGUsers, popularnym wśród hakerów rynku.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion