Nadmiar USDT znika z rynku

Ostatnie dni, nie były łatwe dla Tethera. Firma odpowiedzialna za stworzenie stablecoina przez ostatnie miesiące emitowała kolejne cyfrowe monety. Od ostatniego, gwałtownego spadku, który miał miejsce 15 października, cena USDT wciąż jest poniżej 1 dolara. Z tego powodu firma zdecydowała się usunąć z obiegu 250 milionów sztuk USDT.

źródło: https://cryptovest.com/

 

Wahania ceny Bitcoina

Zmienność ceny Bitcoina jest na rekordowo niskim poziomie od 17 miesięcy. Niskie wahania ceny świadczą o akumulacji. Historycznie wiemy, że po momentach z niskimi wahaniami następowały gwałtowne ruchy kursu w górę, tzw. “Bull Runs”, czyli znacząca przewaga kupujących na rynku.

źródło: https://cointelegraph.com

 

Toyota zabezpiecza się za pomocą technologii blockchain

Zgodnie z komunikatem prasowym, Toyota, podjęła współpracę z Lucidity - firmą analizującą efekty oraz proces przeprowadzanych kampanii reklamowych. Z pomocą blockchaina Ethereum, Lucidity oferuje usługę sprawdzania i monitorowania płatności w łańcuchach dostaw. Dzięki temu reklamobiorcy wiedzą dokładnie na co są przeznaczone pieniądze z ich budżetu reklamowego, co niweluje ryzyko oszustw.

źródło: https://cryptoprofit.pl/

 

Obrót kontraktami Bitcoin Futures notuje stałe wzrosty

Dzienny obrót kontraktami Bitcoin Futures wzrósł w 3 kwartale 2018 roku o 41% w porównaniu do 2 kwartału 2018. Aktualnie, średnia dzienna to 5,052 kontrakty, co stanowi aż 170% wzrost w porównaniu z 1 kwartałem roku 2018.  

źródło: https://twitter.com/

 

Smart Contracts w sieci Bitcoin?

Projekt RSK stworzył platformę open-source do smart konktraktów, która również nagradza górników sieci Bitcoin, dając im możliwość grupowego miningu. Celem RSK jest zwiększenie wartości ekosystemu Bitcoina, nie tylko poprzez dodanie funkcji inteligentnych kontraktów, ale również zwiększenie szybkości transakcji oraz skalowalności. Deweloperzy platformy skupili się więc na największych bolączkach czołowej kryptowaluty.

źródło: https://bitcoin.pl/

Obserwuj nasz kanał na YouTube, aby otrzymywać powiadomienia o codziennych wiadomościach wideo z rynku Bitcoin i kryptowalut.