podsumowanie282

 

Niespodziewany atak na kryptowaluty ze strony Billa Gatesa

 

Dotychczas bardzo entuzjastycznie nastawiony wobec kryptowalut, drugi najbogatszy obecnie człowiek świata, Bill Gates, wziął udział w interaktywnym wywiadzie AMA (Ask Me Anything) prowadzonym cyklicznie przez portal Reddit. To co w nim powiedział mocno zaskoczyło światową krypto-społeczność.

 

Na pytanie o opinię w sprawie kryptowalut założyciel Microsoftu odpowiedział:

 

„Główną cechą kryptowalut jest ich anonimowość. Nie sądzę, aby była to dobra cecha. Zdolność rządów do wykrywania procederów prania brudnych pieniędzy, unikania płacenia podatków czy finansowania terroryzmu to coś dobrego. Obecnie kryptowaluty wykorzystywane są do nabywania fentanylu czy innych środków odurzających, zatem jest to rzadka technologia, która dosyć bezpośrednio przyczynia się do zgonów. Uważam, że spekulacyjna fala wokół ICO i kryptowalut jest super ryzykowna dla tych, którzy inwestują długoterminowo”.

 

Wypowiedź Gatesa natychmiastowo spotkała się z falą krytyki, czasem ironii, zarówno ze strony specjalistów branży jak i zwykłych użytkowników kryptowalut. W niektórych komentarzach na Tweeterze czytamy:

 

„Nie, @BillGates. Kryptowaluty nie przyczyniły się „dosyć bezpośrednio” do zgonów w jakimkolwiek stopniu bardziej niż gotówka. Ludzie korzystający z substancji odurzających są odpowiedzialni za swoje własne zdrowie. Jeśli chciałbyś im pomóc, wnieś wkład do działań edukacyjnych odnośnie bezpiecznego korzystania z substancji odurzających” - @udiWertheimer.

 

„... nie są anonimowe i obawy te nie dotyczą wyłącznie aktywów cyfrowych. Każda waluta finansuje terroryzm, jest prana i prowadzi do śmierci. Zastąp „kryptowalutę” słowem „USD” w całym tym szerzeniu strachu i twierdzenia te nadal pozostają prawdziwe” - @APompliano.

 

„Wygląda na to, że @BillGates dołącza do listy 'starców wrzeszczących na Bitcoina'.” - @WhalePanda.

 

„Właśnie kupiłem banana za bitcoiny i zaspokoiłem swoją dzienną normę spożycia potasu, bitcoin to coś dobrego”. @DanDarkPill.


 

Bitcoin Core wprowadza pełną obsługę SegWit

 

Zespół developerów Bitcoin Core wraz z aktualizacją klienta 0.16.0 wprowadza, dawno wyczekiwaną, pełną obsługę dla protokołu SegWit (Segregated Witness), mającego, przynajmniej po części, rozwiązać niektóre problemy związane ze skalowalnością i funkcjonalnością sieci Bitcoin.

 

„Bitcoin Core 0.16.0 wprowadza pełną obsługę segwit do portfela oraz interfejsu użytkownika” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na liście mailingowej Linux Foundation.