podsumowanie62

 

Kolejne restrykcje wobec sektora kryptowalut w Chinach, o Bitcoinie podczas debaty w amerykańskim senacie, banki blokują możliwość zakupu kryptowalut za pomocą kart kredytowych w USA.

 


 

Chiny: Kolejne restrykcje wobec sektora kryptowalut

 

Wojny chińskiego rządu z kryptowalutami ciąg dalszy. Po zmasowanym ataku na tamtejsze giełdy i kopalnie przyszedł czas na dalsze i bardziej stanowcze kroki. Tym razem władze Chińskiej Republiki Ludowej postanowiły zablokować swoim obywatelom dostęp do wszelkich zagranicznych giełd wymiany kryptowalut.

 

Jak wyczytujemy z publikacji South China Morning Post, po zamknięciu największych giełd wymiany kryptowalut w tym kraju, tamtejsza społeczność kryptowalutowa skierowała swoją uwagę na platformy zagraniczne, aby móc dalej kontynuować handel. Stąd dalsza reakcja przedstawicieli władz:

„W celu zapobieżenia ryzyku finansowemu, Chiny zintensyfikują środki mające na celu usunięcie [dostępu do] jakichkolwiek lokalnych czy też zagranicznych platform powiązanych z handlem walutami cyfrowymi czy też ICO.” – miał powiedzieć jeden z przedstawicieli Ludowego Banku Chin.


O Bitcoinie podczas debaty w amerykańskim senacie

 

„Możliwe, że zwrócimy się znowu do naszych przyjaciół z Departamentu Skarbu i Systemu Rezerwy Federalnej, aby poprosić o dodatkowe legislacje” – to słowa Jaya Claytona, przewodniczącego amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd, które padły podczas dzisiejszej debaty mającej miejsce w amerykańskim senacie.

 

Clayton odpowiadał tym samym na pytanie jednego z uczestników spotkania odnośnie tego czy agencja, której przewodzi, posiada „wystarczającą kontrolę nad rynkiem kryptowalut”.

 

Podczas debaty obecny był również J. Christopher Giancarlo, szef krajowej komisji towarowych kontraktów terminowych. Zarówno Giancarlo jak i Clayton podkreślili jednakże, iż problem kryptowalut nie jest na tyle naglący, aby jakiekolwiek działania musiały być „podejmowane w trybie natychmiastowym”.


 

Stany Zjednoczone: Banki blokują możliwość zakupu kryptowalut za pomocą kart kredytowych

 

Przedstawiciele giełdy Coinbase potwierdzają niedawne doniesienia medialne. Cztery amerykańskie banki: JPMorgan Chase, Bank of America, Citi i Capital One blokują swoim klientom możliwość zakupu kryptowalut z wykorzystaniem kart kredytowych. Wszystko z obawy przed niewypłacalnością klientów w przypadku ewentualnego, drastycznego załamania na rynku kryptowalutowym.

 

Giełda Coinbase została również zmuszona do zablokowania transakcji z wykorzystaniem kart kredytowych. Jak przyznaje rzecznik Bank of America, restrykcje dotyczyć będą jednak również innych platform tego rodzaju z którymi współpracuje bank.

 

Zakaz nie dotyczy transakcji wykonywanych za pomocą kart bankomatowych i debetowych.

 

Rok 2018 zapowiada się rokiem regulacji i walki z kryptowalutami.