Podsumowanie12

 

Aplikacja Cash App wprowadza opcję handlu BTC, Minister Finansów Indii w ostrych słowach na temat kryptowalut

 


 

Aplikacja Cash App wprowadza opcję handlu BTC

 

Dostępna w Stanach Zjednoczonych aplikacja Cash App, autorstwa procesora płatności, firmy Square, udostępnia swoim użytkownikom możliwość transferu BTC (pomiędzy użytkownikami aplikacji) jak również opcję sprzedaży i nabywania bitcoinów.

 

„Uczyniliśmy prostym proces zakupu i sprzedaży bitcoinów bezpośrednio z salda Cash App – w przeciwieństwie do innych aplikacji, większość naszych transakcji zakupu i sprzedaży następuje w przeciągu sekund, zaś swoje zyski możesz wydać za pomocą bezpłatnej karty debetowej Visa” – czytamy w oświadczeniu firmy Square.

 

Rozszerzenie funkcjonalności Cash App o płatności BTC poprzedził okres beta testów, zapoczątkowany jeszcze w listopadzie zeszłego roku, udostępniony jedynie dla wybranych użytkowników aplikacji.

 

„Wspieramy bitcoina ponieważ postrzegamy go jako długoterminowy kierunek w stronę lepszego dostępu do usług finansowych dla każdego – To jest mały krok” – komentuje sprawę rozszerzenia funkcjonalności aplikacji Cash App prezes Square, Jack Dorsey w jednym z postów na Twitterze.


Minister Finansów Indii w ostrych słowach na temat kryptowalut

 

„Rząd nie identyfikuje kryptowalut jak legalnego środka płatniczego ani monety i podejmie wszystkie środki, aby wyeliminować wykorzystanie tychże krypto-aktywów w finansowaniu nielegalnych działalności lub też jako systemu płatności.”

 

Tego typu słowa padły dzisiaj z ust ministra finansów Indii, Aruna Jaitley’a, podczas jednego z jego wystąpień w trakcie corocznej dyskusji budżetowej.

 

Na początku grudnia zeszłego roku, Jaitley przyznał, że indyjski rząd pracuje nad rekomendacjami dotyczącymi uregulowania rynku kryptowalut. W tej sprawie miała już zostać powołana specjalna komisja w skład której weszli przedstawiciele banku centralnego jak również wybranych departamentów rządowych.

 

„Pozycja rządu jest jasna, na obecną chwilę nie rozpoznajemy tego jako legalnej waluty” – mówił już w tamtym czasie Jaitley.

 

W kontraście do komentarzy na temat samych kryptowalut, w swojej dzisiejszej wypowiedzi minister finansów Indii odniósł się bardzo pozytywnie do, leżącej u ich podstaw, technologii łańcucha bloków, podkreślając jej zalety m.in. w procesach archiwizacji transakcji czy innego rodzaju danych bez konieczności obecności platformy pośredniczącej.

 

Jaitley przyznał również, iż indyjski rząd zamierza podjąć „odpowiedzialne” prace nad zgłębieniem zasobów tejże technologii i ewentualnego wykorzystania jej potencjału w „cyfrowej ekonomii” kraju.

 

 Dobry humor każdego dnia

 

humor

 

fun