podsumowanie301 

 

Samsung uruchamia produkcję układów scalonych do wydobycia kryptowalut, najstarsza chińska giełda kryptowalutowa pozyskana przez fundusz inwestycyjny z Hong Kongu.


 

Samsung uruchamia produkcję układów scalonych do wydobycia kryptowalut

 

Według południowokoreańskiego portalu informacyjnego The Bell, Samsung, we współpracy z tajwańskim producentem półprzewodników TSMC Taiwan rozpoczął „masową produkcję” układów scalonych ASIC do wydobycia kryptowalut.

 

Raport The Bell wskazuje również, jakoby Samsung już w zeszłym roku ukończył prace nad projektem półprzewodników ASIC do wydobycia bitcoinów własnego autorstwa.

 

Południowokoreański Samsung dysponuje obecnie jedną z największych infrastruktur wytwórni półprzewodników na świecie, dlatego tego rodzaju ruch może stanowić poważną konkurencję dla dominującego obecnie w tej branży, chińskiego Bitmaina.


 

 

Najstarsza chińska giełda kryptowalutowa pozyskana przez fundusz inwestycyjny z Hong Kongu

 

Giełda BTCC, znana niegdyś jako BTC China została nabyta przez hongkoński fundusz inwestycyjny powiązany z technologią łańcucha bloków. Nazwa funduszu, ani też warunki przejęcia nie zostały jeszcze ujawnione do publicznej wiadomości.

 

Fakt przejęcia giełdy potwierdzają jednakże jej włodarze w opublikowanym w tej sprawie oświadczeniu prasowym. Współzałożyciel BTCC, Boby Lee mówi w nim, iż jest „bardzo podekscytowany środkami, które pozwolą BTCC działać szybciej i agresywniej rozwijać swój biznes w roku 2018, jak i później.”

 

Giełda BTCC została już wcześniej zmuszona do przeniesienia swojej głównej siedziby z rodzimego Szanghaju do Hong Kongu. A wszystko to za sprawą wrogiej polityki chińskich władz skierowanej w tamtejszą branżę kryptowalutową z jaką mamy do czynienia już od kilku miesięcy.

 

Jak odczytujemy dalej z oświadczenia giełdy BTCC w tej sprawie, wraz z nowym finansowaniem ma ona skupić się teraz na trzech sferach rynkowych: międzynarodowej grupie kopalni BTCC Mining Pool, oprogramowaniu krypto-portfela Mobi, a także własnej giełdzie wymiany kryptowalut.