podsumowanie251

 

Kryptowalutami zapłacimy na lotnisku w Brisbane, rafineria chce produkować bitomaty, Coinbase publikuje wyniki finansowe. Obroty firmy robią wrażenie


 

Kryptowalutami zapłacimy na lotnisku w Brisbane

 

Entuzjaści kryptowalut podróżujący do Brisbane w Australii dostaną niebawem możliwość wydania ich w sklepach i kafejkach na terenie tamtejszego lotniska, dowiadujemy się z oświadczenia władz terminalu lotniczego.

 

Za techniczną stronę akceptacji odpowiadać ma lokalny startup, firma Travelbybit, która już teraz obsługuje płatności kryptowalutowe dla ponad 20 handlowców operujących na terenie Brisbane. Travelbybits wspiera między innymi płatności w Bitcoinach, Ethereum oraz Dash.


 

Rafineria chce produkować bitomaty

 

Coraz więcej firm, mających dotychczas niewiele lub nic wspólnego z kryptowalutami, próbuje skorzystać na kryptowalutowej gorączce, samemu inwestując, jeśli nie w same waluty to chociażby w związaną z nimi technologię (patrz np. Kodak tworzy kryptowalutę).

 

Chiron Rafineries LTD, skupiająca się dotychczas głównie na budowaniu rafinerii w Afryce, poinformowała swoich akcjonariuszy, iż zamierza zdywersyfikować swój biznes, inwestując również w sektor kryptowalut.

 

Firma, we współpracy z Crypto Technologies Ltd, planuje otworzyć filię na północnym Cyprze i rozpocząć tam produkcję bitomatów, tworzonych na bazie tabletów wyposażanych w dedykowane oprogramowanie.

 

Regionami zbytu dla nowopowstałych bitomatów mają być: Cypr, Turcja i prawdopodobnie Nigeria. Pierwsze bitomaty powinny być gotowe jeszcze w kwietniu, pierwszymi klientami zaś, jak wyjaśniają przedstawiciele Chiron, kasyna.


 

Coinbase publikuje wyniki finansowe. Obroty firmy robią wrażenie

 

Giełda Coinbase postanowiła podzielić się ze swoimi udziałowcami wynikami finansowymi za ostatni rok. Okazuje się, że w 2017 roku firma zanotowała obrót rzędu 1 miliarda dolarów. Przekłada się to na dzienny obrót w wysokości około 2,74 miliona USD.