Podsumowanie121a

 

Bitmain otwiera filię w Szwajcarii, rosyjski rząd zezwala na handel kryptowalutami na autoryzowanych giełdach.

 

Bitmain otwiera filię w Szwajcarii

 

Wywodzący się z Pekinu, chiński gigant wydobycia BTC, a także producent układów ASIC do wydobycia kryptowaluty, postanawia rozszerzyć swoją działalność również na teren europejski, otwierając nową filię w szwajcarskim kantonie Zug.

Firma posiada już swoje placówki między innymi w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Izraelu. Szwajcaria to jednak pierwszy europejski kraj w którym zdecydował się operować Bitmain. Jak przyznają przedstawiciele Bitmain, Szwajcaria jest w ich postrzeganiu „jednym z najbardziej postępowych krajów świata” mogących pochwalić się „stabilnością prawną” i „wykwalifikowaną siłą roboczą”.


 

Rosyjski rząd zezwala na handel kryptowalutami na autoryzowanych giełdach

 

Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej pracuje nad ustawą, na mocy której handel kryptowalutami byłby dozwolony w tym kraju, jednakże prowadzony jedynie za pośrednictwem autoryzowanych giełd – przyznaje w wywiadzie dla rosyjskiego RNS, zastępca ministra finansów Alexei Moiseev.

 

„Nie chcemy ograniczać i regulować, ale wprowadzimy pewne obostrzenia … chodzi o fakt wprowadzenia do obrotu [kryptowalutami] pewnej standaryzacji” – stwierdza Moiseev.

 

Gotowy projekt ustawy miałby zostać przekazany do dalszych prac rosyjskiej Dumie już w lutym tego roku.