podsumowanie111

 

Dostawca usług VPN wprowadza bitcoinowe transakcje w sieci LN, władze Korei Południowej dementują plotki o zakazie handlu dla giełd krypto, kodak tworzy kryptowalutę, Bitcoin może być realnym pieniądzem w gospodarkach dotkniętych kryzysem – twierdzi Goldman Sachs

 

Dostawca usług VPN wprowadza bitcoinowe transakcje w sieci LN

 

Przedstawiciele firmy Torguard, oferującej usługi wirtualnej sieci prywatnej (VPN) potwierdzają, iż rozpoczęli testy płatności bitcoinowych realizowanych za pomocą protokołu Lightning Network.

 

Każdy właściciel bitcoinowego węzła kompatybilnego z LN może skontaktować się z obsługą klienta Torguard, aby skonfigurować tego rodzaju płatność i wykupić za jej pomocą abonament na korzystanie z usług VPN. Firma zapewnia również, iż gotowa jest wziąć na siebie ewentualne straty przesyłanych środków – przypomnijmy, LN dla bitcoina jest jeszcze nadal w fazie testowej.


 

Południowa Korea - Władze dementują plotki o zakazie handlu dla giełd krypto

 

Południowokoreańskie władze oficjalnie dementują, pojawiające się ostatnimi czasy, plotki jakoby miały całkowicie zakazać handlu kryptowalutami. O sprawie zaczęło być głośno jeszcze pod koniec grudnia zeszłego roku, kiedy to rosnąca popularność bitcoina przyciągnęła uwagę tamtejszego rządu. Ten zapowiedział, że zamierza bliżej przyjrzeć się pracy lokalnych giełd wymiany kryptowalut, nie wykluczając wprowadzenia dodatkowych regulacji co do ich działania.

 

Oliwy do ognia dolały jeszcze niedawne publikacje tamtejszych mediów, cytujące rzekomą wypowiedź jednego z wysoko postawionych oficjeli rządowych, według której rząd miałby rozważać wprowadzenie całkowitego zakazu handlu dla giełd krypto.

 

Do całej sprawy odniósł się teraz przewodniczący koreańskiej Komisji Usług Finansowych, Choi Jong-Ku, wyjaśniając, iż rzeczywiście ministrowie prowadzą obecnie dyskusje na temat rozszerzenia przepisów regulujących pracę tamtejszych giełd, jednakże o zakazie handlu, na obecną chwilę, nie może być mowy – ten musiałby posiadać bowiem solidne „podstawy prawne”.


 

Kodak tworzy kryptowalutę

 

Ostatnie lata nie były najłatwiejsze dla słynnego koncernu z branży fotograficznej. W 2012 firma otarła się o upadłość. Teraz planuje powrót na rynek z platformą praw autorskich skierowaną do branży fotograficznej – KODAKOne.

Platforma, w oparciu o tzw. smart-contracty w łańcuchu bloków ma zabezpieczać twórców przed bezprawnym wykorzystaniem ich twórczości w sieci. Wszelkie płatności dokonywane na platformie, między innymi te udzielane w zamian za zezwolenie na korzystanie z praw autorskich, mają być zaś realizowane za pomocą autorskiej kryptowaluty Kodaka – KodakCoin.

 

Jakby tego było mało, na ostatnich targach CES, Kodak zaprezentował również bitcoinową koparkę swojego autorstwa – Kodak Kashminer. Firma oferuje możliwość wypożyczenia urządzenia za sumę 3400 dolarów i prowizję w wysokości 50% wykopanych przez nią bitcoinów.

 

Informacje o planach stworzenia platformy KODAKOne rozgrzały rynki giełdowe. W ciągu kilkunastu godzin od jej ogłoszenia akcje firmy podrożały o ponad 60%.


 

Goldman Sachs: Bitcoin może być realnym pieniądzem w gospodarkach dotkniętych kryzysem

 

Z opublikowanego przez bank raportu, autorstwa Zacha Pandl i Charlesa Himmelberga wyczytujemy między innymi:

 

„W tych krajach i zakątkach systemu finansowego gdzie tradycyjne usługi finansowe są dostarczane w niewystarczającym stopniu, bitcoin (i kryptowaluty w szerszym ujęciu) mogą zaoferować realną alternatywę”.

 

Jak zauważają autorzy raportu, narodowe kryptowaluty tego rodzaju powinny być postrzegane w kontekście surowców, podobnie jak złoto czy innego rodzaju metale szlachetne.

 

W grudniu zeszłego roku, plany stworzenia narodowej kryptowaluty „Petro” ogłosił prezydent, nękanej poważnym kryzysem ekonomicznym, Wenezueli.


 

Dobry humor każdego dnia

humor