Podsumowanie8a

 

Microsoft zawiesza akceptacje płatności bitcoinowych, Bitcoin na giełdzie w Nowym Jorku, CoinMarketCap usuwa południowokoreańskie giełdy, poważna luka w kodzie portfela Electrum

 

 

 

Microsoft zawiesza akceptacje płatności bitcoinowych

 

Microsoft wstrzymuje możliwość doładowywania konta za pomocą bitcoinów w sklepie Microsoft oraz sklepie Xbox. I choć na obecną chwilę brak jest oficjalnego stanowiska na ten temat ze strony przedstawicieli firmy, według różnych źródeł, przyczyną takiego kroku ma być nadmierna wysokość opłat prowizyjnych oraz duża zmienność kursu kryptowaluty.

 

Przypomnijmy, że z podobnego rodzaju sytuacją mieliśmy do czynienia już w marcu 2016 roku. Wtedy to na stronach Microsoftu pojawiła się podobna informacja o wstrzymaniu możliwości doładowywania konta za pomocą BTC. Jak miało się niedługo później okazać, informacja ta była nieprawdziwa, a sam Microsoft musiał przepraszać za nieporozumienie, tłumacząc się, że komunikat został „nieumyślnie” zamieszczony na stronie.

 

Niemniej obecnie po zalogowaniu się w sklepie Microsoft i przejściu do zakładki Wybierz opcję płatności, naszym oczom ukaże się poniższy widok:

 

microsoftbtc


 

Bitcoin na giełdzie w Nowym Jorku

 

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE) planuje wprowadzenie możliwości handlu za pomocą pięciu różnych funduszy ETF opartych na indeksie bitcoina.

 

NYSE wystosowało już w tej sprawie formularz do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i i Giełd o pozwolenie na obrót tego rodzaju instrumentem. Jak możemy w nim wyczytać, za handel bitcoinowymi funduszami ETF odpowiedzialna ma być NYSE Acre, a więc elektroniczny oddział giełdy.

 

Jeśli komisja odniesie się przychylnie do wniosku NYSE, ta udostępni swoim klientom możliwość handlu lewarowanymi ETF-ami opartymi na kursie bitcoina, zapewniającymi odpowiednio 125, 150 i 200 procent dziennych stóp zwrotu. W ofercie giełdy dostępne mają być również fundusze oparte na odwrotności kursu BTC – spadek kursu kryptowaluty będzie w tym przypadku owocował wzrostem wartości danego ETF-u.

 

W grudniu zeszłego roku podobnego rodzaju kontrakty terminowe wprowadziły dwie, renomowane chicagowskie giełdy: CBOE (Chicago Board Options Exchange) oraz CME. W odróżnieniu od NYSE, ich oferta skierowana jest jednak przede wszystkim do klientów instytucjonalnych. Propozycja nowojorskiej giełdy dałaby możliwość inwestowania w instrumenty finansowe oparte na bitcoinie szerszemu gronu inwestorów indywidualnych z całego świata.


 

CoinMarketCap usuwa południowokoreańskie giełdy

 

Portal CoinMarketCap usunął ze swoich statystyk dane związane z południowokoreańskimi giełdami. Jak tłumaczą jego przedstawiciele było to motywowane „ogromnymi rozbieżnościami cen [pomiędzy tamtejszymi giełdami] a resztą świata, a także ograniczoną możliwością arbitrażu [danych pochodzących z tychże giełd]”.

 

Szacuje się, że południowokoreańskie giełdy odpowiadają za 1/5 światowego obrotu kryptowalutami. Skutek? W jednej chwili z zestawień portalu zniknęły miliardy dolarów kapitalizacji poszczególnych monet. Niewykluczone, że przez tą decyzję dostało się Ripple, który zanotował spadek o prawie 25%


 

Poważna luka w kodzie portfela Electrum

 

Jeśli używasz portfela Electrum natychmiast dokonaj jego aktualizacji do wersji 3.0.5. Wszystko za sprawą poważnej luki bezpieczeństwa jaką odkryto w kodzie aplikacji. Umożliwiała ona potencjalny atak na środki zgromadzone w portfelu za pomocą kodu JavaScript.

Spokojnie. Jeśli twój portfel był zabezpieczony (wystarczająco silnym) hasłem. Szanse powodzenia takiego rodzaju ataku są jednak niewielkie.


 

Dobry humor każdego dnia

 

humor

 

humor