podsumowanie3a

 

 

Peter Thiel inwestuje w Bitcoina, aktualizacja portfela Samourai, BitBay po raz trzeci wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy,  E-Trade Financial Corporation oferuje kontrakty na Bitcoina z CME

 

Peter Thiel inwestuje w Bitcoina

 

Jak donosi The Wall Street Journal, Peter Thiel, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w Dolinie Krzemowej, współzałożyciel PayPal’a, jak również wczesny inwestor m.in. Facebooka, zdecydował się zainwestować niemałe pieniądze w kryptowalutę.

Według cytowanego źródła, Founders Fund, firma typu venture capital, której Thiel jest współzałożycielem, w zeszłym roku nabyła równowartość ok. 15 – 20 milionów dolarów w bitcoinach.

 

Niewiadomo kiedy dokładnie i po jakim kursie Founders Fund zdecydowało się podjąć inwestycji w kryptowalutę. WSJ używa w tym miejscu przypuszczenia „połowa zeszłego roku”. Nie jest również jasne czy firma zdecydowała się od tego czasu na sprzedaż jakiejkolwiek ilości BTC.

 

Founders Fund poinformowało również swoich inwestorów, iż w efekcie dynamicznego wzrostu wartości kryptowaluty z jakim mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, ich bitcoinowy portfel wart jest obecnie „setki milionów dolarów”.

 

Tego rodzaju wieści pozytywnie wpłynęły na kurs bitcoina. W niecałą godzinę po ich publikacji wzrósł on o ponad 10%, aby przekroczyć pułap 15 000 dolarów. Źródło: Coinbase.

 

Founders Funds zarządza aktywami o wartości przekraczającej 3 miliardy dolarów, posiadając udziały w takich firmach jak: Facebook, Airbnb Inc., SpaceX czy Lyft.


 

Aktualizacja portfela Samourai

 

Developerzy Samourai poinformowali na swoim koncie tweeterowym o dostępności najnowszej aktualizacji bitcoinowego portfela. Ma ona uwzględniać między innymi bardziej precyzyjną i „bardziej ekonomiczną” kalkulację prowizji za transakcje. Aktualizacja ma poprawiać również kwestie związane z wydajnością oraz stabilnością aplikacji.


 

ABC 0.16.2 – nowa aktualizacja porfela dla Bitcoin Cash

 

Najnowsza aktualizacja kodu wprowadzona do protokołu Bitcoin Cash zakłada m.in. zastosowanie unikalnego formatu (określanego mianem Cashaddr) dla adresów kryptowaluty, opartego na kodzie ‘bech32’. Wszystko po to, aby odróżnić je od adresów oryginalnego Bitcoina. Najnowsze zmiany w protokole BCH mają ułatwić również generowanie kodów QR dla kryptowaluty, jak również tworzenie tzw. smart-contractów w oparciu o łańcuch bloków Bitcoin Cash. Implementacja zmian w protokole BCH powinna nastąpić 14 stycznia.


 

E-Trade Financial Corporation będzie pośredniczył w handlu bitcoinowymi kontraktami terminowymi z giełdy CME

 

Od 11 grudnia zeszłego roku handel bitcoinowymi kontraktami długoterminowymi umożliwia giełda CBOE (Chicago Board Options Exchange). Tydzień później, tego samego rodzaju handel uruchomiła inna chicagowska giełda CME (Chicago Mercantile Exchange). Od dziś, handel na tej ostatniej możliwy jest również za pośrednictwem, oferującej internetowe usługi maklerskie, platformy E-Trade Financial Corp.

 


 

BitBay wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej

 

BitBay po raz trzeci wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas 26 finału, orkiestra gra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.  W tym roku zbiórka odbędzie się we wszystkich cyfrowych walutach dostępnych na platformie BitBay (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Lisk, Game, Dash, Bitcoin Gold).


 Dobry humor każdego dnia

 

humor