Podsumowanie1a

 

Dziś zaczynamy nowy cykl dziennych podsumowań wydarzeń ze świata kryptowalut.

 

Kurs

 

kurs01012018 

 

Po głębokiej korekcie z 19666$ do 11023$ (Bitstamp) kurs porusza się w uformowanym trójkącie. Biorąc pod uwagę głębokość korekty jest to dość dobra wiadomość. Inwestorom brakuje przekonania co do wariantu „pęknięcia bańki”, jak i do dalszej kontynuacji wielomiesięcznego trendu wzrostowego. Na rynku panuje niepewność, która jak zwykle objawia się na wykresie w postaci trójkąta w którym porusza się kurs.

 

Sygnały:

 

Mało miarodajne:

  • Wyraźne i długotrwałe przebicie ramion trójkąta górą może oznaczać kontynuację trendu
  • Wyraźne i długotrwałe przebicie trójkąta dołem może świadczyć o dalszych spadkach

 

O dużym stopniu prawdopodobieństwa:

  • Przebicie ostatniego ATH (19666$) z dużym prawdopodobieństwem może świadczyć o dalszej kontynuacji wielomiesięcznego trendu wzrostowego oraz wzrost kursu o kolejne kilka/kilkanaście tysięcy dolarów
  • Zejście kursu poniżej 11023$ z dużym prawdopodobieństwem może świadczyć o odwróceniu wielomiesięcznego trendu, oraz może być potwierdzeniem „pęknięcia bańki”, co może skończyć się dalszym spadkiem kursu nawet o kilkadziesiąt procent.


 

australia5

 

Australia.  Banki wydały wojnę kryptopwalutom

 

Nie tylko u nas banki wypowiadają umowy o prowadzenie rachunku klientom i firmom operującym kryptowalutami. To samo, a nawet na masową skalę właśnie teraz dzieje się w Australii. Australijskie banki zwane „Wielka Czwórką” (National Australia Bank, ANZ, Commonwealth Bank of Australia i Westpac Banking Corporation) nie tylko wypowiadają umowy, ale także zamrażają konta klientom operującym kryptowalutami.

 

W przypadku Commonwealth Bank w regulaminie jest przynajmniej zapis o zakazie posługiwania się kontem w celu nabywania/sprzedawania kryptowalut, więc klienci wiedzą czego mogą się spodziewać. Inne banki zamrażają konta bez uprzedzenia. Powód jak zwykle w takich przypadkach jest rozmyty, niejasny i nieprecyzyjny. Nie, bo nie…


 

venezuela5

 

Wenezuela. Narodowa kryptowaluta „Petro” coraz bliżej. Jest już dekret prezydencki

 

Rząd wenezuelski opublikował dekret przedstawiający plan wprowadzenia narodowej kryptowaluty Wenezueli -  Petro. Dekret zawiera szczegółowe informacje na temat rządowych planów takich jak emisja, wydobycie i handel. 

 

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro przeznaczy również 5,3 miliarda baryłek ropy naftowej o wartości 267 miliardów dolarów na wsparcie nowej kryptowaluty. Ponadto prezydent obiecał przeznaczyć  też złoża złota wraz z depozytami diamentowymi kraju.

 

Każdy jeden „petro” ma mieć pokrycie w umowie kupna-sprzedaży na jedną baryłkę ropy naftowej lub dowolne towary, o których decyduje rząd.

 

Posiadacz waluty petro może wymienić ją na inne kryptowaluty lub w boliwary po rynkowym kursie wymiany opublikowanym przez krajową giełdę.  Posiadacz każdego Petro będzie właścicielem wirtualnego portfela, za który sam będzie odpowiadał. – brzmi artykuł 5 dekretu.


 

bialorus5

 

Białoruś. Rząd będzie kopał kryptowaluty

 

Telewizja Biełsat opublikowała pismo Instytutu NANB, podpisane przez dyrektora generalnego Alaksandra Tuzikawa. Według dokumentu naukowcy pracują nad potencjalnym wykorzystaniem energii elektrowni atomowej w Ostrowcu do kopania kryptowalut.

 

Pierwszy reaktor elektrowni ma ruszyć w 2019 roku.  Biorąc pod uwagę nowy dekret prezydenta Łukaszenko podpisany kilka dni temu w którym legalizuje wszystkie biznesy oparte na technologii blockchain oraz związane z kryptowalutami, jest to dość prawdopodobne.


Polska

 

NBP i KNF ostrzega hucznie przed kryptowalutami a… warto zobaczyć największe niewypały inwestycyjne na GPW w 2017 roku. Najwięksi pechowcy mogli stracić nawet 92% kapitału. Dlaczego nie ma strony KNF-u ostrzegającej przed grą na giełdzie?

 


 

Dobry humor każdego dnia

 

humor

 

 

 humor