fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Wiadomości

10 nowych projektów dołącza do Global DeFi Alliance

Reading Time: 2 minutes Konsorcjum zdecentralizowanych finansów Huobi, zwane Global DeFi Alliance, przyjęło 10 nowych członków. Tym samym łączna liczba podmiotów należąca do tego stowarzyszenia wzrosła do 15. 10 […]

Reading Time: 2 minutes

Konsorcjum zdecentralizowanych finansów Huobi, zwane Global DeFi Alliance, przyjęło 10 nowych członków. Tym samym łączna liczba podmiotów należąca do tego stowarzyszenia wzrosła do 15.

10 nowych projektów

Nowi członkowie to projekty DeFi: Curve Finance, Aave, Synthetix, Balancer, Loopring, Zapper, Zerion, Bitpie, Mykey i CoinGecko.

Powyższe projekty dołączyły do założycieli, czyli Maker Foundation, Compound, NEST Community, dYdX i Huobi DeFi Labs, aby zbadać „możliwości współpracy transgranicznej” i promować rozwój ekosystemu DeFi.

Globalny Sojusz DeFi rozpoczął działalność miesiąc temu. Jego misją jest współpraca pomiędzy zdecentralizowanymi projektami finansowymi zarówno z zachodniej jak i wschodniej półkuli.

„Wszyscy członkowie w znacznym stopniu przyczynili się do rozwoju ekosystemu DeFi i cieszymy się, że możemy być częścią Global DeFi Alliance”.

– powiedział założyciel i dyrektor generalny Aave – Stani Kulechov.

W ogłoszeniu Huobi z 15 września, dyrektor inwestycyjny Sharlyn Wu powiedział:

„Doceniamy wszystkich nowych członków Global DeFi Alliance i cieszymy się ze współpracy z nimi w różnych dziedzinach. Od edukacji użytkowników, dzielenia się praktykami, standaryzacji protokołów, zarządzania ryzykiem do wspierania rozwoju globalnego zdecentralizowanego ekosystemu finansowego”.

Sojusz będzie organizował webinary i wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości DeFi i edukację skierowaną do firm i użytkowników w regionie Azji. Przedstawiciele Synthetix i Aave, przed przystąpieniem do sojuszu wyrazili chęć rozszerzenia swojej działalności w regionie Azji .

Huobi zauważył, że w ciągu najbliższych miesięcy do sojuszu zostaną dopuszczoni dodatkowi gracze DeFi, a także przedstawiciele scentralizowanego sektora finansowego.

Wiadomości ze świata zdecentralizowanych finansów

Kwota BTC zablokowana w projektach zdecentralizowanych finansów, wzrosła w ubiegłym tygodniu o ponad 30%. Wzrost miał miejsce pomimo spadku cen Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH).

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao jest chętny zaadoptować więcej projektów DeFi na platformie Binance Smart Chain (BSC). W dyskusji na twitterze z innym użytkownikiem, Zhao wyjaśnił, że ten krok zmniejszy obciążenie sieci Ethereum, co z kolei doprowadzi do obniżenia opłat za gaz. Zhao podkreślił później, że Binance Smart Chain nie jest substytutem ani konkurentem dla sieci Ethereum i że jest z nią kompatybilny.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.