кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs26849

Bitmarket

 

Multibitend

 

Był z nami od sześciu lat. Przez ten czas pobrano go ponad milion razy. Bitcoinowy portfel Multibit nie będzie już posiadał wsparcia developerskiego, tym samym jego era dobiegła końca. Jeśli i ty korzystałeś dotychczas z Multibita, pora „przesiąść się” na inny portfel.

 

Powód? Kod. Ten, według Kena Holdera, dyrektora ds. technologii firmy KeepKey, wymaga teraz znacznej przebudowy i tym samym pokaźnego nakładu pracy. Dodatkowo sytuację pogarsza obecny „kryzys” skalowalności bitcoina i wzrost w opłatach transakcyjnych w sieci (będący tego konsekwencją), oraz nadchodzące zmiany w kodzie bitcoina, a wraz z nią SegWit, mające na celu poprawę przepustowości sieci BTC.

 

„Rzeczywistość wygląda tak, że Multibit wymaga naprawdę wiele pracy. Posiada wiele uporczywych bugów, które przyprawiły nam i użytkownikom Multibita wiele zmartwień. Dodatkowo, bitcoin przeszedł fundamentalną zmianę w odniesieniu do sposobu w jaki funkcjonują opłaty transakcyjne. Wprowadzenie SegWit’a w następnych tygodniach oznaczać będzie, że oprogramowanie Multibita pozostanie tym bardziej z tyłu.” – mówi Holder, wyjaśniając jednocześnie dlaczego jego firma nie będzie w stanie poradzić sobie z zaistniałą sytuacją:

 

„Niestety, KeepKey nie posiada po prostu wystarczającej ilości zasobów, aby uporać się z obecnymi problemami lub też zupełnie przebudować Multibita, aby zapewnić idealne doświadczenie użytkownika. Poprzez koncentrowanie naszej uwagi na urządzeniu KeepKey, będziemy kontynuować tworzenie i ulepszanie najlepszego, dostępnego obecnie portfela sprzętowego.”

 

Portfel Multibit powstał w 2011 roku. W maju zeszłego roku został przejęty przez, wspomnianą już firmę KeepKey, znaną głównie z bitcoinowego portfela sprzętowego o tej samej nazwie. Od tego momentu, oryginalni developerzy portfela rozstali się z projektem.

 

Jak mówi Ken Holder, wsparcie dla oprogramowania Multibit kończy się z efektem natychmiastowym, tym samym CTO KeepKey zaleca dotychczasowym użytkownikom jak najszybszą „przesiadkę” i transfer swoich środków w BTC do innego, z dostępnych na rynku, portfeli bitcoinowych.

 

Jednocześnie, w swoim blogowym wpisie na oficjalnej stronie projektu Multibit, Holder nie omieszkał podziękować wszystkim, którzy włożyli dotychczas swój wkład w rozwój projektu:

 

„Multibit był w swoim czasie kawałem naprawdę fantastycznego oprogramowania i chcielibyśmy podziękować developerom Multibita za tak ważny wkład w historię Bitcoina.” – kończy swój wpis Holder.

 

Dla płynniejszej i jak najmniej problemowej „migracji” bitcoinowych środków, developerzy KeepKey zalecają skorzystanie z Electrum. Dodatkowo, twórcy Electrum wprowadzili do jego kodu kilka zmian, które mają ułatwić import portfeli typu deterministycznego (HD) Multibit.

 

Szczegółowa demonstracja „migracji” portfela dostępna jest pod poniższymi adresami:

 

Multibit HD: https://youtu.be/E-KcY6KUVnY

Multibit Classic: https://youtu.be/LaijbTcxsv8

 

W razie ewentualnych problemów z zalogowaniem do Multibita programiści KeepKey stworzyli również dedykowane narzędzie, mające umożliwić eksport kluczy prywatnych z pliku portfela. Instrukcje dotyczące jego instalacji i wykorzystania dostępne są pod tym adresem: https://github.com/Multibit-Legacy/read-multibit-wallet-file

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom