кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs25006

Bitmarket

 

bitcoincore0.14.1

 

Pojawiła się do pobrania pierwsza „mała” aktualizacja Core oznaczona numerem 0.14.1.

 

Oprócz kosmetycznych zmian i poprawek wprowadzono jedną poważną zmianę w logice części odpowiedzialnej za budowę nowych bloków: budowanie bloków SegWit nie jest obowiązkowe.

 

Jedną z przyczyn w jakich upatruje się niechęć kopalni do wprowadzenia SW jest potencjalny spadek opłat transakcyjnych po wprowadzeniu Lighting i/lub podobnych rozwiązań przesyłających transakcje poza głównym łańcuchem. W wersji v14 która wprowadziła pełny kod obsługi i aktywacji SW założono, że po aktywacji SW kopalnie będą zawsze budować bloki z transakcjami SW. Ponieważ SW nie jest hardforkiem, bloki wcale nie muszą zawierać transakcji SW, wystarczy tylko, że będą oznaczone jako zgodne. Taka sytuacja przecież może mieć miejsce w sytuacji, gdy w okresie pomiędzy blokami nikt nie wykona transakcji SW lub gdy „wpadną” kolejne bloki jeden za drugim, gdzie drugi nie zawiera żadnych transakcji (oprócz transakcji generacji która zawsze jest obecna).

 

Zmiana ta, jest więc wielkim ukłonem developerów Core w stronę kopalni wstrzymujących się przed aktualizacją swoich daemonów czy oprogramowania na zgodne z blokami SW – w tym momencie zmiana oprogramowania kopalni nie będzie potrzebna (tylko drobne zmiany w RPC), Kopalnie będą mogły też używać najnowszej, wydajniejszej i szybszej wersji Core i nie kopać bloków SW.

 

Pozostałe zauważalne zmiany:

 

- zmiana nazewnictwa w wywołaniach RPC „createrawtransaction” oraz „disconnectnode” - oprogramowanie używające nazw parametrów przy wywołaniach tych RPC musi być zaktualizowane

- zmiana kodu obsługi pamięci UTXO – parametr „dbcache” jest teraz wartością nieprzekraczalną (zdarzały się sytuacje gdy używane było więcej pamięci niż przeznaczono); domyślna wartość parametru „dbcache” zmieniona została na 450MB – użytkownicy modyfikujący ten parametr muszą to mieć na uwadze

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom