кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs30600

Bitmarket

 

sprite

 

Lekarstwem na zapychanie się sieci Bitcoin ma być przełożenie mikropłatności poza główny łańcuch. Po to powstała sieć Lighting, wymagająca jednak wprowadzenia do protokołu Bitcoin zmian w postaci SegWit.

 

Czekając na aktywację SegWit w sieci Bitcoin, otrzymujemy kolejne ulepszenie protokołu Lighting – Sprite.

 

Zasadniczą zmianą jaką wprowadza Sprite, jest szybsza obsługa „cofnięcia się” płatności, np. w przypadku gdy transakcja nie dojdzie do skutku. W Lighting w takim przypadku wysyłający czeka na zwrot monet tym dłużej, im dłuższy kanał płatności został stworzony do obsługi transakcji (czas blokowania musi się skończyć na każdym z węzłów przekazujących). Implementacja Sprite powoduje, że upłynąć musi tylko jeden (najdłuższy) z czasów na ścieżce.

 

Rozwiązanie to ma jednak przed sobą pewną trudność – obecny język skryptowy Bitcoin nie pozwala na wykonanie operacji niezbędnych do obsługi płatności w ten sposób. O ile więc wprowadzenie Lighting będzie możliwe niemal „natychmiast” po aktywacji SegWit, o tyle dla Sprite konieczny będzie kolejny softfork zwiększający możliwość języka skryptowego w wymaganym zakresie.

 

Dzięki działającemu SegWit nie będzie stanowić to wielkiego problemu, bowiem bezproblemowe rozwijanie języka skryptowego jest jednym z dobrodziejstw jakie SegWit wprowadzi.

 

Autorzy Sprite mają nadzieję, że pomysł zostanie szybko zaadaptowany w protokole Raiden – odpowiedniku Lighting już działającym w sieci Etherum.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom