кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs30600

Bitmarket

 

openbazaar1

 

Wczoraj 4 kwietnia 2016 zakończyła się faza beta testów OpenBazaaru, tym samym projekt został oficjalnie otwarty dla biznesu.

 

Pracę na OpenBazaarem trwały 2 lata. Przez ostatni miesiąc projekt dostępny był w testnecie. Dziś dostępna jest już pierwsza oficjalna wersja oprogramowania.

 

Przypomnijmy. Open Bazaar to otwarto-źródłówy projekt zdecentralizowanej platformy handlowej, na której walutą jest Bitcoin. Ze względu na swoją rozproszoną strukturę zapewnia duży stopień anonimowości i odporność na próby prawnej regulacji.

 

Open Bazaar zawiera mechanizmy budowy reputacji i ochrony kupujących. Transakcję można skomentować, można też skorzystać z opcji „escrow”, czyli zakupu poprzez arbitra. Arbitrami są wolontariusze, użytkownicy sieci. Oczywiście oni też zdobywają w niej reputację. Zakup poprzez arbitra zabezpieczony jest użyciem transakcji „multisig”, gdzie na wypłatę środków muszą się zgodzić co najmniej dwie osoby z trójki: sprzedawca, kupujący i arbiter.

Projekt pozwala na zachowanie wysokiego stopnia anonimowości tym sklepom, którym będzie na tym zależało. Nie jest to jednak anonimowość absolutna, twórcom programu niespecjalnie zależy na stworzeniu rozproszonego SilkRoad. Sam projekt będzie też praktycznie niemożliwy do zamknięcia przez "siły wyższe", gdyż tak jak Bitcoin, Open Bazaar działa na zasadzie sieci P2P. Jego całkowite zamknięcie możliwe jest wyłącznie w przypadku "wyłapania" prawdopodobnie setek tysięcy osób, które będą w ten projekt zaangażowane.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom