кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs27891

Bitmarket

new-hampshire-bitcoin

 

New Hampshire jest na dobrej drodze, aby na stałe wpisać się w historię bitcoina jako pierwszy amerykański stan, który zdecydował się na zaakceptowanie tej kryptowaluty jako środka płatności w rozliczeniach podatkowych oraz w przypadku różnego rodzaju opłat urzędowych.

 

Obecnie, plan ustawy nakazującej stanowemu skarbnikowi, jak wyczytujemy: „opracowanie oraz wdrożenie stanowego planu zakładającego akceptację bitcoina dla potrzeb podatków i opłat urzędowych” znajduje się na etapie obszernej analizy przez szerokie, lokalne grono prawno-legislacyjne.

 

W połowie tego miesiąca w Komisji Stanowej Stanu New Hampshire doszło w tej sprawie do dwóch narad, połączonych z przesłuchaniami licznych ekspertów, między innymi ds. technologii kryptowalut czy cyber-bezpieczeństwa.

 

Głos zabrał także sam autor projektu nowej legislacji, członek Stanowej Izby Reprezentantów New Hampshire, Eric Schleien.

 

W swojej mowie, zwrócił on uwagę na trzy, w jego opinii, najistotniejsze cechy charakteryzujące i zarazem faworyzujące bitcoina jako środek płatności: koszty, bezpieczeństwo, wartości użytkowe.

 

Niskie koszty eksploatacyjne w porównaniu ze współczesnymi procesorami płatności bezgotówkowych i związane z tym pokaźne oszczędności dla stanu, miały być jednym z silniejszych argumentów przemawiającym za wykorzystaniem nowej technologii.

 

Wśród innych mówców, którzy w dniach 12 oraz 17 lutego wyrazili swoje zdanie przed komisją byli m.in.: były kandydat na stanowisko gubernatora stanu, Andrew Hemingway, przez firmy odpowiedzialnej za portal e-commerce, Ziftr, Robert Wilkins, a także lokalni lobbyści technologii i politycy.

 

Teraz, to w dużej mierze w ich zdolnościach dydaktycznych oraz przekonywania leży los nowej, pod wieloma względami przełomowej, ustawy. A zadanie przed nimi zapewne niełatwe - średni wiek członków stanowej komisji o której mowa to bowiem jakieś 65, być może 70 lat.

 

Jeśli wszystko pójdzie jednak po myśli zwolenników bitcoina, nowe prawo mogłoby wejść w życie już za niewiele ponad dwa lata, a konkretnie od lipca 2017 roku.

 

Podobne zamiary wobec bitcoina ma także inny amerykański stan, Utah.

 

 

 

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

bitbay 3.0

FlyingAtom