кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs26849

Bitmarket

Roskomnadzor-blokada

 

Represje rosyjskiego rządu wywierane na walutach cyfrowych, w tym także Bitcoinie, nabierają na sile. Tym razem chodzi o zablokowanie przez rosyjską instytucję nadzoru telekomunikacyjnego , Roskomnadzor, siedmiu związanych z bitcoinem stron internetowych.

 

Powołując się na wyrok sądu okręgowego z miasta Nevyansk w obwodzie swierdłowskim z 30 września zeszłego roku, Roskomnadzor zablokował w dniu wczorajszym dostęp do takich stron jak: Bitcoin.org, Bitcoin.it, BTCsec.com, Indacoin, a także trzy strony na rosyjskich domenach: Coinspot.ru, Hasbitcoin.ru oraz Bitcoincon.ru.

 

Bitcoin.org to jedna z głównych stron skupiających światową społeczność BTC, Bitcoin.it to związany z Bitcoinem projekt Wiki. Serwisy Btcsec.com oraz Coinspot.io skupiały wokół siebie rosyjską społeczność Bitcoin. Indacoin to giełda wymiany Bitcoin.

 

W wypowiedzi dla portalu CoinTelegraph, przewodniczący Rosyjskiej Fundacji Kryptowalut (CCFR), Igor Chepkasov, dał mocno do zrozumienia, iż ostatnie poczynania ze strony Roskomnadzora mają charakter polityczny:

 

Biorąc pod uwagę oddalenie regionu, a także okoliczności egzekucji sądowego postanowienia (wydanego 30 września, zaś wprowadzonego do rejestru zablokowanych stron dopiero 13 stycznia), możemy bez obaw powiedzieć, że jest to próba generalna przed właściwą prohibicją Bitcoina w Rosji.

 

Chepkasov, a także administratorzy wymienionych stron, przyznają iż nie otrzymali jakichkolwiek oficjalnych informacji uprzedzających działania Roskomnadzoru.

 

Doszukując się powodów takiej, a nie innej decyzji rosyjskich władz, swoją uwagę kierujemy na fragment uzasadnienia wyroku sądu z Nevyanska, opublikowanego przez Rokomnadzor:

 

Powołując się na artykuł 27 Prawa Federalnego „O Banku Centralnym Federacji Rosyjskiej” oficjalną jednostką monetarną (walutą) Federacji Rosyjskiej jest rubel.

 

Wprowadzanie do obiegu oraz produkcja pieniężnych substytutów na terenie Rosji jest niedozwolone.

 

W takich okolicznościach, kryptowaluty, włączając w to Bitcoina, są substytutami pieniądza, przyczyniają się do wzrostu szarej strefy ekonomicznej i nie mogą być wykorzystywane przez obywateli i osoby prawne na terytorium Federacji Rosyjskiej.

 

Ostatnie decyzje rosyjskich władz to jednak nic nowego w odniesieniu do dotychczasowej polityki rządu tego kraju dotyczącej kryptowalut.

 

We wrześniu zeszłego roku, przedstawiciele Ministerstwa Finansów tego kraju, w tym zastępca Ministra Finansów, Aleksey Moiseev, zapowiadali możliwość wprowadzenia zupełnego zakazu dla walut cyfrowych w 2015 roku.

 

W grudniu zaś, przedstawiciele rosyjskiej Dumy wyszli z inicjatywą wprowadzenia kar w wysokości do jednego miliona rubli dla osób korzystających z walut cyfrowych.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

bitbay 3.0

FlyingAtom