кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs30600

Bitmarket

 

europol

 

Centrum ds. przeciwdziałania cyberprzestępczości czołowej agencji policyjnej Unii Europejskiej – Europejskiego Urzędu Policji (Europolu), zorganizowało czwartą już konferencję na temat kryptowalut, „4th Virtual Currencies Conference”. Wśród omawianych tematów nie zabrakło oczywiście Bitcoina.

 

Wspomniana konferencja odbyła się w dniach 22-23 czerwca w głównej siedzibie Europolu w Hadze. Tematem przewodnim posiedzenia, nota bene tak jak w poprzednim roku, miało być „dalsze wzmacnienie walki przeciwko wykorzystywaniu walut cyfrowych dla transakcji o charakterze kryminalnym, a także do celów związanych z praniem pieniędzy.”

 

Jednakże, w odróżnieniu od poprzednich lat, Europol rozszerzył zagadnienia forum dyskusyjnego o kolejne kwestie. Jak wyczytujemy dalej z oświadczenia agencji, opublikowanego dopiero w tę środę:

 

„Kolejnym interesującym, poruszonym [na konferencji] aspektem było legalne wykorzystanie technologii Bitcoina, włączając w to wykorzystanie kryptowalut jako środka przechowywania wartości, a także jako środka płatniczego za legalne dobra i usługi.”

 

W zorganizowanym przez Europol forum udział wzięło w tym roku ponad 150 ekspertów z różnych dziedzin, do tego przedstawiciele europejskich jak i pozaeuropejskich organów ścigania, a także włodarze i delegacje firm z sektora kryptowalutowego, w tym ściśle powiązanego z samym Bitcoinem.

 

Wśród zaproszonych firm wymienić można m.in.: Bitfinex, Bitcoin.de, Bitpanda, Bitonic, Bitstamp, Bitpay, Coinbase, Cubits, Localbitcoins, Spectrocoin czy Xapo.

 

Zaproszenie tak wielu (a także tych konkretnych) przedstawicieli branży kryptowalutowej, jak twierdzi Europol, wiąże się z faktem, iż te „specjalizują się w udostępnianiu legalnego rodzaju usług związanych z walutami cyfrowymi w postaci internetowych giełd wymiany [kryptowalut], procesorów płatności, a także usług portfeli [kryptowalutowych].”

 

Z dalszej części oświadczenia dowiadujemy się również, iż „uczestnicy [forum dyskusyjnego] podzielili się swoimi spostrzeżeniami odnoście najnowszych trendów i technik kryminalnych wykorzystywanych przez przestępców do zacierania śladów transakcji finansowych, a także do spieniężania wpływów z działalności przestępczej z wykorzystaniem bitcoinów jak i innych walut cyfrowych.”

 

Wnioski wyciągnięte na forum Europolu, odnośnie pozytywnych zastosowań Bitcoina, m.in. jako środka przechowywania wartości, ostatnimi czasy podzielały również inne jednostki administracyjne czy też organy wykonawcze Unii Europejskiej. W tym Komisja Europejska (raport z 2015 roku), FATF (The Financial Action Task Force – Grupa zadaniowa ds. działań finansowych przeciw praniu pieniędzy), jak również Parlament Europejski w postaci swojej Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Wewnętrznej Unii Europejskiej czy też Europejski Bank Centralny.

 

Z ich raportów dowiadujemy się m.in. iż Bitcoin stanowi skuteczne „zabezpieczenie przeciwko inflacji będąc azylem od wpływów ingerencji rządowej”, zaś jego zastosowania (poza zastosowaniem płatniczym) mogą zaś obejmować narzędzia inwestycyjne takie jak: derywaty (instrumenty pochodne), środki towarowe czy papiery wartościowe.

 

Fotografia na licencji Creative Commons:Flickr.com

bitbay 3.0

FlyingAtom