кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs26886

Bitmarket

 

cyberlaw.pl

 

Beata Marek z Cyberlaw.pl odpowiada dzisiaj na kolejną serię pytań od Was tym razem w formie video i z zaproszeniem do przeczytania uzupełniających odpowiedzi poniżej.

 

 


1.Chcę kopać wirtualne waluty. Jak powinna działać moja firma?

 

Tak jak mówiłam w filmiku możesz mieć 1 osobową działalność albo spółkę utworzoną na ten cel a możesz także rozszerzyć już istniejącą działalność.

 

Zwróć uwagę na PKD właściwe dla tego typu działalności, tj. 64.19.Z „Pozostałe pośrednictwo pieniężne”, emisja waluty elektronicznej i handel nią (kupno, sprzedaż), za pośrednictwem Internetu.

 

Jeśli chodzi o ewidencjonowanie to przygotowaliśmy interpretacje podatkowe. Na dzień dzisiejszy większość osób stoi na stanowisku, że to giełda czy też kantor, który dokonuje pośrednictwa w wymianie powinien wystawić dokumenty, w oparciu o które będziesz ewidencjonować przychód.

 


2. Czy potrzebuję pozwoleń przy zakładaniu firmy która zajmuje się handlem bitcoinami?

 

Nie potrzebujesz. Jednak pamiętaj, że dokonując wymiany na rzecz osoby trzeciej będziesz prowadził identyfikację i weryfikację tych osób. Ponadto do działalności kantoru czy giełdy potrzebujesz mieć Regulamin, Politykę Prywatności i procedury związane z przetwarzaniem danych osobowych.


3. Czy mogę założyć działalność na tzw. wirtualne biuro?

 

Jeśli musisz ;)

 


4.Czy mogę być płatnikiem podatków typu ryczałt 3%?

 

Nie.

 


5.Czy mogę rozliczać się ze sprzedaży BTC w ramach 1 osobowej działalności gospodarczej?

 

Możesz przejść na tzw. podatek liniowy, tj. 19%. Jednak pamiętaj o prawidłowym ewidencjonowaniu.

 

Dziękuję Ci, że obejrzałeś filmik i przeczytałeś powyższe odpowiedzi. Jeśli materiał w jakimś stopniu Ci pomógł albo uważasz go za wartościowy zachęcam do podzielenia się linkiem. Będzie mi miło także za łapkę w górę na YT i oczywiście zapraszam do subskrypcji kanału.

 


BetaMarek

Beata Marek jest prawnikiem i właścicielem Cyberlaw.pl.

Na co dzień łączy biznes z prawem i bezpieczeństwem teleinformatycznym.

Uwielbia pracę w interdyscyplinarnych zespołach i atmosferę startupów.

Specjalizuje się w prawie nowych technologii.

--

 

Wpis ma charakter edukacyjny. Nie ma wydanych oficjalnych zaleceń ze strony Ministerstwa w zakresie walut cyfrowych i kontraktów terminowych. Wpis nie odnosi się do konkretnego stanu faktycznego. Autorka nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie materiału w jakikolwiek sposób, w tym nie ma wpływu na to czy podmiot podejmie lub nie jakąkolwiek czynność lub czynności.

 

bitbay 3.0

FlyingAtom